Op. Dr. Doktor Nazife Ergen Micozkadıoğlu

Op. Dr. Doktor Nazife Ergen Micozkadıoğlu

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu;
Liseyi mersin Anadolu lisesinde tamamladıktan sonra tamamladıktan sonra , 1991-1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 
Jinekolog Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu 1998 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında “TUS” başarısı nedeniyle Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın doğum bölümünü kazandı.

1998-2002 yılında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık sınavını başarı ile vererek, Kadın Doğum Uzmanı oldu.
2003-2005 yılında Mecburi hizmetini kadın doğum uzmanı olarak Afyon – Emirdağ’da yaptı.
Jinekolog Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu 1998-2002 arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Perinatoloji “Normal ve riskli gebelikler” Menopoz, jinekoloji “Nisaiye” bölümlerinde çalıştı.

2006-2007 yılları arasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümünde uzman olarak çalıştı. Özellikle perinatoloji, yüksek riskli gebelik, menopoz, jinekoloji ve ürojinekoloji “idrar problemleri” bölümlerinde kadın doğum uzmanı olarak çalıştı.
2007-2008 yılları arasında İstanbul – Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın doğum uzmanı olarak görev aldı.
2008-2015/ağustos tarihleri arasında Yunus Emre Hastanesi kadın doğum bölümü stafflığını yürüttü.
01.08.2015 tarihinden itibaren istanbul/üsküdar'daki kendi kadın doğum muayenehanesinde hastalarına hizmet sunmaktadır.

Nazife ergen muayenehane

Jinekolog Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu Perinatoloji, menopoz jinekoloji ve ürojinekolojik stres incontinans “idrar kaçırma” konularında ve gerekli cerrahi operasyonlarda ileri derecede tecrübe sahibidir. Aynı dönemlerde, operasyonel ve hizmet içi çok sayıda çalışmada bulundu.
Uluslar arası ve ulusal birçok seminerlere, kongrelere ve workshop’lara katıldı. Kabul görmüş çok sayıda poster, tebliğ ve bilimsel yayınlarının yanı sıra ayrıca dergi, ulusal gazete ve çeşitli internet portallarında gebelik ve kadın sağlığı ile ilgili birçok yazı yazdı.
Çok iyi derecede İngilizce bilen Nazife Ergen Micozkadıoğlu, özel  ilgi alanı arasında yer alan Vajinal Estetik operasyonları konusunda, Labioplasti İç  Dudak Operasyonu ve Vajina Daraltma Operasyonlarında ihtisaslaştı, ayrıca bu alanda çeşitli eğitimler verdi.Bunun dışında özel bir konu olan Vajinismus Tedavisi’nde üst düzey uzmanlığa sahip Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu, vajinismus doktoru olarak vajinismus hastalarının  tedavilerini üstlenip, kısa süre içersinde tedavilerini yaptı.
Vajinismus “Ağrılı İlişki” rahatsızlığı sebebiyle tedaviye gelen hastalarının sorunlarını çözdükten sonra gebelik takiplerini yapıp, doğumlarına katıldı.
Yeditepe Üniversitesi’nin düzenlediği Üç aşamalı Bilinçli Hipnoz Eğitimi’ni başarıyla tamamlamıştır.
Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu şu anda İstanbul’daki muayenehanesinde vajinismus tedavisi, gebelik takibi, doğum ve genital estetik  hizmetlerini vermektedir.