Vajinismus Yorumları

İlişkiye girememe sorununu yaşamakta olan kadınlar  içinde bulundukları durumu araştırdığında vajinismus karşılarına çıkar. Adını  koyunca bu durumdan kurtulmak için doktor ve tedavi yöntemlerini araştırırlar. Vajinismus yaşayanların yorumlarını, yenenlerin doktor, kitap, tedavi tavsiyelerini araştırırlar.Kendilerine bir yol haritası çıkartırlar.Bu durum son derece önemlidir.Çünkü,sizi en iyi sizin gibiler anlar ve ruh durumunuzu bilen birilerin tavsiyeleri,yorumları size vajinismus tedavisi hakkında fikir verebilir. O yüzden size fikir vermesi açısından  vajinismsu tedavisi alıp yenmiş danışanlarımızın yorumlarını takip edebilirsiniz.

Devamını Oku

Vajinismus Tedavisi Kadınlar Kulübü

Günümüz de insanlar soru ve sorunları için internetten yararlanmaktadır. Bu ilişkiye girememe vajinismus hastalığı içinde geçerlidir. Araştırılan yerler sosyal formlar; kadınlar kulübü, kızlar soruyor, ekşi sözlük, kadın forumlarında vajinismus tedavi aramaları kendilerine konuyla ilgili yol göstermesi nedeniyle bakılmaktadırlar.

Kadınlar kendi tecrübe ve yorumlarını diğer hemcinslerine faydalı olması için paylaşmaktadırlar. Özellikle kadınlar kulübünde vajinismus hastalığı ve tedavisi ile ilgili yorum ve tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Bazıları yararlı iken bazıları da yanlış bilgi olabilmektedir.

Devamını Oku

Online Vajinismus Tedavisi

Online Vajinismus Tedavisi NEOnline vajinismus tedavisi, istemesine rağmen cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan ve yüz yüze vajinismus tedavi kliniğimize ulaşamayıp, online vajinismus tedavisi almak üzerinedir.

Vajinismusu kendi başınıza yenemiyorsanız unutmayın ki vajinismus hastalığı ile geçen süre size yıpratmadan size uygun bir online tedavi almanızı öneririz

Devamını Oku

Cinsel ilişkide zorlanma

Vajinismus; Kadının istediği halde cinsel ilişkiye girememe yada ağrılı cinsel ilişki yaşama durumudur.
Kadının ilişki esnasında ne yaşayacağını ön görememesi ama aynı zamanda acı yaşama endişesiyle kendini koruma içgüdüsünün oluşturduğu refleks kasılmalar olur. Vajina etrafındaki pelvik taban kaslarının birleşme esnasında kasılması, ya cinsel ilişkiye hiç müsaade etmez yada ağrılı cinsel birleşme yaşanmasına neden olur. Zaten ağrı/acı yaşama endişesi olan kadın, ilişki esnasında kasılma nedeniyle ağrı yaşayınca cinsel birleşme kadın için eziyet olur ve acı yaşadığı bir olayı tekrar etmek istemez. Zamanla vajinismus cinsel isteksizliğe neden olur. Bu süreçte gebe kalıp çocuk sahibi de olabilirsiniz ama muayene ve doğuma karşı da korku ve kaygınız olduğu için normal doğum yapmanıza da engel olur vajinismus sorununuz. Tıpkı 9 yıllık evli Şükran Öğretmen gibi…

Devamını Oku

Cinsel İlişkide Ağrı ve Kasılma

Vajinismus hastalığını yaşayan kadınlar ilk cinsel ilişki esnasında yıllardır koruduğu kızlık zarının yırtılması, kanaması ve kendi bedenindeki bir dokunun yırtılıp kanamasının sonucunda da ağrı duyacağı endişesiyle tam birleşme esnasında istemsizce bacaklarını kasıp, kendini geri çekme ve eşini itme gibi istemsiz tepkiler verir.  Cinsel ilişki esnasında kasılıp, kilitlenildiğini ve o şekilde hastaneye götürülme gibi şehir efsanelerinin duyulması da kadını bu ilk cinsel birleşme esnasındaki tedirginliğinin bir nedenidir.  
Toplumumuzda, okullarda bir cinsel eğitim olmadığı, evlenmeden önce cinsel danışmanlık hizmetleri verilmediği için kadınlarımızın çoğu kendi genital anatomisini tanımadan evlenmektedir. Cinselliğin kız çocukları için ayıp, günah, tabu gibi görünmesi nedeniyle kız çocukları cinsel organını yok sayarak büyümektedir.  Vajinismusun ana nedeni aslında kadının cinsellikle ve cinsel organıyla ilgili eksik ve yanlış bilgilerinin yarattığı korku, kaygı ve tedirginliktir.

Devamını Oku

Eşimle Birlikte Olamıyorum

Vajinismus; isteyerek, severek evlendiğiniz halde ön sevişme ve cinsel istekde bir sorun yokken tam cinsel birleşme aşamasında, vajina girişinde etten bir duvar var hissi alıp istemsizce bacaklarınızda kasılma, kendinizi geri çekme ve eşinizi itme gibi tepkilerin oluşması durumudur. İlişkiye giremeyen kadın, bu tepkilerin hiç birini bilerek ve isteyerek vermez. İlk cinsel ilişki esnasında ne yaşayacağını öngörememe ve acı yaşama endişesiyle kendini koruma içgüdüsünün devreye girmesi bu istemsiz tepkileri oluşturur. 

Devamını Oku

Neden Cinsel İlişkiye Giremiyorum

Vajinismus; kişinin istediği halde elinde olmayarak ilişki anında çeşitli korku ve endişeleri nedeniyle cinsel ilişkiye tam olarak girememesi durumudur. Kadın çevresinden, arkadaşlarından cinsellikle ilgili duyduğu bir takım yanlış bilgilerin, cinsel mitlerin etkisi altında kalarak cinsel ilişkiye girdiği anda vücuduna zarar geleceğine inanır. Reflex olarak kendini koruma içgüdüsü devreye girer. Sonuçta, tam ilişki esnasında kasılır,eşini iter,bacaklarını kapatır ve kendini geriye çeker,ilişkiye giremez.

Devamını Oku

Vajinismus Nedir?

Kadınların istediği halde cinsel ilişkiye girememe veya ağrılı cinsel ilişkiye girme durumuna vajinusmus denir. Kadınlar niçin istedikleri halde ilişkiye giremez diye sorduğunuzda kadının cinsellikle ve kendi cinsel organıyla ilgili eksik ve yanlış bilgilerinin yarattığı korku, kaygı, tedirginlikten dolayı kasılmalarından kaynaklıdır. Burada dikkat edilmesi gereken şey kişinin tamamen iradesi dışında gelişmesidir. Bu durum coğunda cinsel istek ve ön sevişmede sorun yokken tam birleşme aşamasında bacaklarda kasılma kapatma kendini geri çekme eşini itme gelişmesi neticesinde cinsel ilişki gelişemez. Bu süreç devam ettikçe zaman içinde cinsel isteksizlikte ortaya cıkabilir. Cinsel ilişkiye girme sıklığı azalır.

Devamını Oku

Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum?

Vajinismusta kesin tanıyı koymak için, öncelikle güvenebileceğiniz bir jinekolog doktora gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi olmanız gerekir. Muayene sonucunda anatomik bir sorununuz olmadığı ekarte edildikten sonra, vajinismus tanınız konulabilir.

Kendinizinde kullanabileceği Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu'nun hazırladığı vajinismus muyum? Testiyle de kendiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Vajinismus muyum testi, kendi kendinize yapabilir ve teşhisinizi koyabilirsiniz.

Devamını Oku

Vajinismuslular Gebe Kalabilir mi?

Vajinusmuslu bayanların, cinsel ilişkiye girmeden gebe kalması, doğum yapması, düşük bir ihtimallede olsa olasıdır. Bu durum, vagen girişine dökülen spermlerin, vajen içine akarak, rahime ulaşmasıyla ve yumurtayı döllemesi ile mümkündür. Bu durumda kızlık zarı bozulmaz. Bunun dışında, bu problemi yaşayan ve çocuk arzusu olan çiftler, tüp bebek ve aşılama yöntemlerini deneyerek gebe kalmak istemektedirler. Sorunu ertelemekle çiftlerin ilşkileri yorulmakta, yıpranmaktadır.

İkinci bir çocuk istediklerinde, yine uzun ve masraflı bir yola çıkacaklardır. Bunun aksi durumunda, tedavi başarısız ise hem maddi hem de manevi kayıpları olacak, kadın vücuduna gereksiz birçok hormon ilacı alacak, yan etkilerine maruz kalacak ve psikolojisi iyice bozulacaktır.

Devamını Oku