Vajinismus Nedir?

Kadınların istediği halde cinsel ilişkiye girememe veya ağrılı cinsel ilişkiye girme durumuna vajinusmus denir. Kadınlar niçin istedikleri halde ilişkiye giremez diye sorduğunuzda kadının cinsellikle ve kendi cinsel organıyla ilgili eksik ve yanlış bilgilerinin yarattığı korku, kaygı, tedirginlikten dolayı kasılmalarından kaynaklıdır. Burada dikkat edilmesi gereken şey kişinin tamamen iradesi dışında gelişmesidir. Bu durum coğunda cinsel istek ve ön sevişmede sorun yokken tam birleşme aşamasında bacaklarda kasılma kapatma kendini geri çekme eşini itme gelişmesi neticesinde cinsel ilişki gelişemez. Bu süreç devam ettikçe zaman içinde cinsel isteksizlikte ortaya cıkabilir. Cinsel ilişkiye girme sıklığı azalır.

Vajinismus Nedir? Vajinismus kendini eksik hissetmektir.
Vajinismus Nedir? Probleminizi çözdüğünmüzde hayatınızın yeniden başlamasıdır.
Vajinismus Nedir? Yenemeyeceğini zannedip, kısa sürelerde kurtulup hayal bile edemediğin annelik için adım atmaktır.

Zamana bırakarak çözüleceğini düşündüğünüz vajinismusla zamanla yaşamaya alışırsınız ve yılların nasıl geçtiğinin farkına varmazsınız. Eğitmen Gülşen Hanım da zamanın çözüm olmayacağını fark edip evliliğini ve kendini yıpratmadan 3. ayında tedaviye geldi.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Psikolojik Danışman Canan Hanımın  vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba, şu anda bu mektubu yazmak benim için tarif edilemez bir duygu. Öncelikle bu problemi yaşayan diğer kadınlara biraz hikayemden bahsetmek istiyorum benzer durumlar yaşayanlar varsa mutlu sona ulaşılabildiğini görmelerini isterim . Ben 28 yaşında iki buçuk yıldır evli olan bir psikolojik danışmanım. Mesleğimi özellikle belirtiyorum çünkü bu durumu herkesin yaşayabileceğini, bunu kabullenmenin de ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden biriyim. Vajinismusun ne olduğunu bilsem de evliliğimizin ilk yılında bunu kabullenemedim ve hep zamanla aşabilecegimizi düşündük çünkü birbirimizi severek evlenmiştik. Eşim bu süreçte bana hep anlayışlı yaklaştı ancak ben artık iyice bu durumdan rahatsız olmaya başladım ve bir yılın sonunda kendime vajinismus olduğumu itiraf ettikten sonra konuyla ilgili araştırmaya başladım. En sonunda cesaretimi toplayıp bir kadın doğum uzmanından destek almaya başladım ancak başarılı olamadım ve bir yıl daha bu durumu erteledim. İkinci yılın sonunda Nazife hanimla tanıştım ve ilk görüşmeden sonra inanılmaz bir rahatlama oldu. Bu rahatlamaya ve bilgilendirmeye güvenerek kendime zaman verdim ve denemeye çalıştım, çok büyük yol kat etmiştim ancak tam anlamıyla sorunumu aşamamıştım.En son 4 ay sonra Nazife hanımın kapısını tekrar caldığımda artık bu durumdan tamamen kurtulmak istiyordum ve çok kararlıydım. Tedaviye başladığımız andan itibaren asla yapamayacağımı düşünmedim. Çünkü Nazife hanım bunu çok rahat bir şekilde halledebilecegime beni öyle güzel inandırdı ki. Nazife hanımın verdiği bilgiler sayesinde bedenimi artık o kadar iyi tanıyordum ki egzersizleri zorlanmadan yapıyordum. Yapabildiğimi gördükçe de kendime güvenim artıyordu. Bu yüzden 3 seansın sonunda çok rahat bir şekilde eşimle birlikte olabildim. Artık vajinismus benim için geçmişte kaldı. Mektupları okuduğumda bu kadar kolay olamaz, insanlar bu sorunu aştığı için sevinçten böyle 'kolaymış,ağrı,sızı yokmuş, nasıl oldu anlamadım ' diyorlar diye düşünürdüm ama gerçekten herkesin söylediği gibi hiçbir ağrı olmuyormuş, aslında kafamızda kurduğumuz senaryoyu yaşıyormuşuz.
Vajinismus sorunu yaşayanlara önerim öncelikle, kabullenmesi çok zor olsa da, bunun tedavi edilebilir bir durum olduğunu kabul ederek yaklaşmaları. Bu tek başınıza zamana bırakarak çözülebilecek bir problem değil ancak uzman yardımıyla çok kısa zamanda aşabileceğiniz bir durummuş bunu ögrendim. Ben şanslıydım eşim bana her zaman destek oldu ancak ben çok erteledim. Şu anki aklım olsa ilk kabullendiğim zaman Nazife hanıma gelip tedaviye hemen başlardım. Kabullendikten sonra ikinci aşama ise doğru hekimle yola çıkmak. Ben ilk tedavi olmaya karar verdiğimde hekim bana bedenimle ilgili yeterli bir bilgi vermeden direkt parmak egzersizleri yaptırmaya çalışmıştı. Egzersizleri yapabilmeme rağmen eşimle birlikte olmamıştım. Nazife hanıma geldikten sonra da daha önce kadın doğum uzmanıyla çalışmama rağmen ne kadar bilgisiz olduğumu farkettim. Kendi bedeninizi tanıyıp onu kontrol etmeye başladığınızda zaten bu problemi rahatlıkla aşıyorsunuz. Nazife hanım da bu konuda hem uzman hem de psikolojik olarak size çok iyi destek oluyor. Bir kez daha bu süreçte bana kattıklarindan dolayı kendisine binlerce kez teşekkür ediyorum.
Not: Vajinismus tedavisiyle ilgilenen bayan kadın doğum doktoru olarak lütfen vajinismusu görmezden gelmeyin. Çünkü zaman alehinize işlemektedir. 

Canan PsikolojikDanisman

Vajinismus Nedir?
Çiftlerin arasındaki problemlerin ana kaynağıdır. Birbirlerini suçlamasıdır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Yağmur Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Canım Nazife Hocam ilk olarak size çok çok teşekkür etmek istiyorum sayenizde 5 yıllık kabusumdan 4 seanslık bir tedavi sonucu kurtulduk Sizin sihirli elleriniz bize dokunduğundan beri hayatımız güzelleşti sizin hakkınızı ben ödeyemem. hocam beni karanlık dünyamdan tutup çıkardınız şu an bu mektubu yazmak bile o kadar güzel bir duyguymuş ki anlatamam neler yaşadık 5 yıldır birbirimizi suçladık eşimle doktor doktor gezdik ama hiçbir işe yaramıyordu hep hayal kırıklığı eşim kendini ben kendimi suçluyordum evliliğimiz biticekti belki de ama sizinle tanışmamız her şeyi değiştirdi ve o gün bize güneşin doğduğunu hissetmiştim ve öylede oldu mutlu son… Şimdi eşimde bende çiçek açtık hayata tekrar tutunduk aramızdaki bütün problemler bu yüzdenmiş her şey bitti gitti çok şükür sayenizde Nazife Hocam.
Yıllardır bundan mı korkmuşum kaçmışım dedim ne bir acı ne bir ağrı vajinusmus zor kabul ettiğimiz bir hastalık ama kurtulamayacağımız bir hastalık değil o yüzden bu mektubu okuyacağınız tüm bayan arkadaşlarıma söylemek istiyorum ki Nazife Hocamın elini tutun… Nazife hocama güvenin kendinize güvenin kesinlikle Allahın izniyle tedaviniz başarıyla sonuçlanacaktır. Allah ım bu derde düşen herkesi bir an önce sizin karsınıza çıkarsın Hocam iyi ki varsınız .
İnşallah bir gün size güzel bir bebek haberiylede gelmek istiyorum şu an bunu yazarken bile hala inanamıyorum Nazife hocam bi anda hayatım değişti tarifsiz bir mutluluk yazıyorum Herşeyi kafamda bitirmişken şimdi bebek sahibi olmak için can atıyorum oda olucak inşallah Allahımın izniyle Biz sizinle hocam her şeyi başarırız bana özgüvenimi de geri verdiğiniz için teşekkür ederim Benim size hayat boyu teşekkürüm bitmez hocam Eşimde bende varlığınız için duacıyız sonsuz teşekkürler son olarak vajinusmusu görmezden gelmeyin ertelemeyin Nazife Hocama güvnin demek istiyorum Sizi çok seviyorum sevgiyle kucaklıyorum Nazife Hocam. .

yagmur 1

yagmur 2

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hatice Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba hocam, yada size hayatımı değiştiren mükemmel insan demeliyim. Benim tam 7 yıldır hiç kimseye anlatamadığım kimseyle paylaşamadığım sorunumu çözme yolunda en büyük yardımcımsınız. Daha 2 seanstır geliyorum ama yaptıklarıma ben bile inanamıyorum. Gözümde büyüttüğüm kocaman sorun haline getirdiğim olayın ne kadar normal bir olay olduğunu anladım. 7 sene boyunca her an aklımda olan hiç çıkmayan aklımdan napıcam bu sorunu nasıl çözücem diye düşünüp durdum. Kendimi hep eksik gibi hissettim. Eşime karşı mahcup ve eksiktim. Eksiklerimi kapatmak içinde başka fedakarlıklar yaptım Hamile olanları gördüğüm zaman bak onlar yapabiliyor sende yapabilirsin diyor dum kendi kendime ama olmuyordu. gün geçtikçe de bu sorun büyüyordu artık evlat sahibi olma arzusu vardı. İçimde bide eşimi çok seviyordum bunaldığım zamanlar ondan ayrılmak bile geldi aklıma beni beklemek mecburiyetin de değildi ama bekliyordu sabrediyodu sağolsun. Ben herseyin bir vaktinin olduğuna inanırdım hep rabbim artık yeter demiş oldu ve sizi gülen gözleri olan konuşunca insanı rahatlatan mükemmel insanı nazife hocamı karsımıza çıkardı hamdolsun. Artık inanıyorum ki vajinusmus bir hastalık ve ben bu hastalığı yenicem inşallah. Normal insanlar gibi hayatıma devam edicem iyi ki varsınız hocam. Bu sorunu ertelemeyin hayatınızın en güzel yıllarını kendinize zehir etmeyin sizde benim gibi nazife hanıma ulaşınız.

Vajinismus tedavisiyle ilgilenen bayan kadın doğum doktoru olarak lütfen ilişkiye girememe sorununuzu seyretmeyin. Çok az bir gayretle vajinismustan kurtulursunuz.

Hatice 1

Merhaba Hayat; benim için hayat yeni başladı çünkü yıllardır yaşamıyormuşum meğerse senelerim bir hiç uğruna geçmiş, kendimce büyüttüğüm sorum haline getirdiğim vajinusmusu yendim ve bumuymuş dedim yapamadığım bana kendimi eksik hissettiren hastalık. Yeter ki kendinize güvenin başarabileceğinize inanın Allahın izniyle 7 sene sonra bu hastalığımızı kimseye anlatamazken eşim nazife hanımı internetten buldu. İyiki de bulmuş Allah ondan razı olsun. İyi ki varsınız hocam, siz artık benim olmayan ablamsınız. Gülen yüzünüz gibi her şey hayatınızda güzel olsun. Bu mektubu dinleyen kardeşlerim benim gibi senelerce bu hastalıktan kurtulamıyacağını sanan bir an önce bu hastalıktan kurtulmak istiyorsanız Nazife hanımı bulun ve ulaşın kendinize ve hocama güvenin sonunda mutu olacaksınız benim gibi. Ben bu hastalığı eşimin Nazife Hocamın ve Rabbimin izni ve kendime olan inancımla yendim sizde yenebilirsiniz.
Şimdi benden mutlusu yoktur bu dünyada 7 senelik sıkıntının ardından bir mucize oldu 4 seanslık tedaviden sonra hocamı ziyarete gittik ve bir müjdeli haber aldık 1 aylık hamileyim çok mutluyum ben dilerim ki bu hastalığı kendinize kabullendirmeyin kurtulacağınıza inanın bu mektubu dinleyen arkadaş ben yapamam ki deme bende öyle demiştim o odaya korku ve endişeyle girmiştim ama huzurla çıktım bütün kaygılarımı Nazife hocamı görünce konuşunca o odada bıraktım bir başka insan olarak cıktım iyi ki varsınız hocam sizi çok seviyoruz. Kurtarıcı meleğimiz bizim, Allaha emanet olun.
Teşekkürler

 Hatice kocaeli

Vajinismus Hastalığı Size Neler Yaşatır?

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Hacer Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları 

Bazen hayatımızda bizi neler beklediğini tahmin eder, hayal ederiz.
Bazen de hiç beklemediğimiz şeylerle yüz yüze kalırız, kabullenemeyiz, erteleriz, deneriz, danışırız, her kafadan bir ses çıkar her şeyi uygularız bu yolda VAJINUSMUS ’ta bunlardan biriydi. Sakinleştiriciler, ölümüne alkol almalar, kayganlaştırıcılar ve hepsi hüsranla sonuçlanan geceler-gündüzler…
Bu süreçte benim geçirdiğim 1, 5 yıl. Moral olarak hep enerjim yüksekti, hiç ağladığım gecelerim olmadı, ama bir sorundu ve çözmem gerektiğinin bilincindeydim. İnternette yaklaşık 100 e yakın mektup okudum, yazılar okudum, süreçlerin hepsi bu hastalığın herkeste muhakkak ortak yaşadığı benzer sorunları vardı Tek seferde doğru adım atıp benimde başarabilmemdi aslında, ve ilk adımı okudum mektuplardan en etkilendiğim NAZİFE Hocamı aramak oldu, o kadar heyecanlıydım ki nasıl konuşacağım nasıl anlatabilirim, anlayabilir mi sorular kafamda? Sonrasında kendisi bana geri döndü ve ben kendimi anlatmadan o zaten beni anlattı zaten . Beni kendine o sıcak ses tonuyla, motivasyonu ile hemen gidip görüşmem lazım hissini yaratmıştı. İlk görüşmede kendi sorunumla yüzleştim, kendi bedenimi –kendi organımı tanımıyordum, bedenimi tanıma şansım o gün başlamıştı, ilk gün kontrolde hocama verdiğim tepkilerden( itme -kendimi geri )4 seans ile sorunu çözebiliriz dedi. Görüşmeden çıktığımda uçuyordum, önümde bu sorunu çözmeye sadece 4 seans vardı. . Hiç ertelemeden hemen seanslara başladık, gün geçtikçe her seansta bu muymuş korkum demelere başlamıştım ve 4- seanstan 3 seans ‘a düştük. . Eve koşa koşa gidip çalışkan bir öğrenci olarak kendimi Nazife hn verdiği derslere adıyordum 3 seansımız bitti ve artık kendim hem beden hem de beyin olarak hazırdım. Hıdırellez gecesi dileklerim-dualarımın içerisindeydi, artık bu son bulmalıydı. Sabahında ise bu mutluluğu hocama O gece gittiğim Hıdırellez şenliklerinde oynadığım videoyu atarak paylaştım Hocam oldu –başardım mutluluktan oynayıp zıplıyorum diye
Benim şansım kendim için doğru zaman ve doğru hocayı bulmaktı, ses tonuyla başlayan bağlılık sonrasında mutluluğuma destekçi güvenebildiğim bir ekip arkadaşlığına –yönlendirmeye dönüştü, bu süreçte ne kadar teşekkür etsem az, Mektubun gücüne inanıyorum, ben bu yazdığım mektuplar gibi mektupları okuyarak geldim ve başardım. Sizde başarabilirsiniz, İnanmak yeter, gerisi geliyor emin olabilirsiniz. Çılgın kızdan Nazife Hocama Sevgilerle. .

Hacer 1Mail


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sultan Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Artık eşime karşı suçlu hissetmek ve çaresizlik yok. Başarısız geceleri ağlaya ağlaya sabah etmiyoruz, gecelerimiz artık kahkahalarla bitiyor.

Sevgili Nazife Hanım; Tüm samimiyetimle söylüyorum ki benim için mesleğinde çok iyi bir doktordan öte bir abla hatta çok ciddiyim ki yokluğunu her an yüreğimde hissettiğim bir anne oldunuz.
Yanlışlarımı düzelttiniz eksiklerimi tamamladınız. Başlarda herkes gibi bir tereddütle geldim acaba ne olacak beni neler bekliyor diye düşünerek daha doğrusu bu sefer nasıl bir olumsuzluk beni bekliyor diyerek Ama rabbim sizi öyle güzel öyle sıcak samimi yaratmış ki benimle öyle güzel öyle sabırla ilgilendiniz ki ben başarısızlığımla karşınızda ezildikçe kendimi suçlu gibi hissettikçe siz hiç usanmadan her defasında yeniden tuttunuz ellerimden, inandınız güvendiniz hatta onurlandırdınız ve çok şükür ki sayenizde mutlu yuvamı taçlandırdınız. Evet benim için kolay bi süreç olmadı düşüp düşüp yeniden kalktım.
Bazen bıktım bazen yoruldum sizinde dediğiniz gibi beynimin son oyunlarıyla baya bir savaştım ama işte o merdivenin en tepesine çıkmak var ya o çok başka sayenizde kadın olduğumu hissettim güçlendim. O ilk var ya aaa ne oldu simdi ya dediğimiz an eşimle birlikte harbi oldumu bumuymus yani diyerek birden kahkaha atışlarımız sevinçten şaşkınlıktan saçmalayışlarımız tarifi mümkün olmayan duygularımız hepsi gerçekten sizin sayesinde peki sonrakiler demi o ilk hissetme anında tatlı bi acı ama sonrası aa e acımıyo, e hala o kabuslarımdaki gibi ölmüyorum hadi keyfini cıkarayım o zaman ne duruyorum bildiğiniz üzere ben hep olsunda kurtulayım artık derdim, sizde her defasında öyle düşünme sende her kadın gibi bunun keyfini yaşamalısın derdiniz her söylediğiniz gibi bundada haklıydınız. Ben artık bunu mecburiyetten değil keyif ve zevk almak için yapmalıydım, çünkü bu şeyi Allah bize o yüzden lütfetmişti Artık eşime karşı kendime suçlu hissetmek yok özgüven var çaresizlik yok dişilik var. ve biz neyi fark ettik biliyormusunuz artık o başarısız geceleri ağlıya ağlıya sabah etmiyoruz ister bu kadar basit bişey olduğu için şaşkınlık deyin, ister saçmalamak bizim gecemiz hep kahkahalarla bitiyor bizim için bu en büyük mutluluk siz bana güvendiniz bende kendime inandım ve çok şükür bin şükür Başardık. İyiki vajinismus tedavisi için bayan doktor olarak size gelmişim. Daha ne söylesem ne yazsam inanınki yetmez. . .
Eşim ve ben size sonsuz teşekkürler ediyoruz Varlığına duacıyız Rabbim sizi oğlunuzu ve eşinizle bir ömür mutlu etsin. Renginiz hep beyaz olsun mutluluk hep sizinle olsun Sizi çok seviyoruz…

 Sultan

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Gamze Hanımın Vajinismus Tedavisi Hakkındaki Düşünceleri

Vajinismus nedir? Cinsel ilişkiye girememe sorununu hiçbir zaman çözemeyeceğini düşünmektir.
Vajinismus nedir? İlk ilişkiye girme sırasında acı hissedeceksin kan gelecek bayılacaksın diye düşünmektir.
Vajinismus nedir? Eşine karşı mahcubiyet hissetmektir.
Vajinismus nedir? Evlisindir ama evli gibi hissetmezsin kendini suçlamaktır.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus sorununu görmezden gelerek zaman kaybetmeyin. Psikolojik olduğunu düşünmenize rağmen, bilgi eksikliğinizinde olduğunu unutmayın.

Funda vajinismus tedavisi

Vajinismus Nedir? 
7 yıl vajinismus sorunuyla yaşayıp, ilişkiye girdiği zaman hala inanaması, kendini rüyada sanmasıdır. Vajinismusu yendikten sonra hayatta bundan daha kolay, daha acısız, daha arısız hayatta ne vardır demektedirler. Bir bayan vajinismus doktoru olarak çok sık duyduğum yorumlardan biridir.

Vajinismus Tedavisi Tekirdağ - Hülya Hanımın vajinismus hakkındaki yorumları

Merhaba Dertdaş, kesinlikle doğru yerdesin ve emin ellerdesin buraya ilk geldiğimde, başkaların yazdığı mektupları okurken çok heyacanlıydım stresten fakat sonunda mektup yazacağımdan emindim. 7 yıllık evliyim, kafamda ve bilinçaltımdaki yanlış düşüncelerle 7 yılı geride bıraktım. Nazife hocamla ilk tanıştığımda tedavimin sonuna kadar gideceğime söz vermiştim kendi kendime inandım, mantığımla Nazife Hocam ın anlattıklarını onayladım ve uyguladım. onu çok dikkatli dinledim ve içselleştirdim 1. seansın sonunda bütün tabularım, kötü düşüncelerim buharlaşıp yok olmuşlardı. Tedaviye gelmek için 5 saatim yolda geçiyordu. Ama yorgunum diye bahanelere sığınıp ödevlerimi aksatmadım ve 2. seanstan cıkıp Nazife Hanıma sıkı sıkı sarılırken başarabileceğimin inancını vermişti bana. Bir an önce eve gidip çözmek istiyordum bu işi o gece başardım Nazife hocamın anlattıkları o kadar doğruymuş ki insan deneyince daha iyi anlıyor ve iyiki gelmişim buraya diyor Hayatta bundan daha kolay, daha acısız daha ağrısız acaba ne olabilirdi. İnsan hiçmi zorlanmaz, hiç mi canı yanmaz ya, evet hiç canın yanmaz Anlamazsın, inanmazsın, benim gibi kendini rüyada sanıp cimcikleyebilirsin. ve lütfen kendine karşı acımasız olma beklide bu süreçte masum sensin ve yalnız değilsin. Geçen yıllarıma ise hiç hayıflanmıyorum ve keşke daha önce yapabilseydim demiyorum hatta çokta şanslıyım kimse bu kadar rahat ve doğru bilgilerle ne yaptığının bilincinde olarak yaşamamıştır. bu olayı nazife hocamla tanışanlar zaten şanslılar, bizler istinayız.
Hayatta kendim için yapığım en doğru adımlardan biri vajinismus doktoru Nazife hocamla tanışmamdı. Onu önce sevdim sonra güvendim içim ısındı. Bu yolda Nazife hocamla yürüdüğüm ve onunla bu sorunumu yendiğim için çok mutluyum
Son olarak sabrıyla, sevgisiyle desteğini hiçbir zaman esirgemeyen sevgilimi eşime beni kuş gibi hafifleten Nazife hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum Canım hocam, her şey gönlünüzce olsun benim için her zaman en özel yerdesiniz
Hoşçakal Vajinusmus
HÜLYA - TEKİRDAĞ

Hulya

Anatomik nedenli vajinismus probleminiz olmadığı halde yapılan kızlık zarı operasyonları, vajinismus hastalığınızı tedavi etmez gereksiz yere zaman kaybına neden olur. Cinsel ilişki sırasında kasılmalarınız hala devam edebilir.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus kabusundan kurtulduk. Artık vajinismus nedeniyle ertelediğimiz bütün her şeyleri yapıyoruz. . .

Ben Hatice 20 yaşındayım. 1.5 Yıllık evliyim. Evlendiğimiz ilk günler bu problem karşımıza çıktı neden böyle olduğunu anlayamamıştık. Her kadın bunu başarabiliyorken neden ben böyleydim ne yapacağımızı bilmiyorduk. Bu durumu kimseye söyleyemedik, herkesten sakladık, eşim bana ne kadar destek olsa da ben kendimi yiyip bitiriyordum. Sürekli çocuk soruyordu. Hamile kalan yakınlarımızı duydukça daha çok üzülüyordum. Bu benim canımı çok acıtıyordu. 1. 5 sene boyunca olmasını bekledik ama olmadı. Umudumuzu kaybetmiştik daha sonra internetten araştırdık ve vajinusmus problemi ortaya çıktı. Anlatılanlar gerçekten beni tarif ediyordu. Yalnız olmadığımı gördüm. Tedavi almak istedim ilk önce olmasını bekledik bir sure ama sonuç olumsuzdu yine. Bir uzmandan yardım almamız şarttı. Nazife Hanımın sitesine rastladık, aradım ve Nazife hanıma randevu aldık. Nazife hanım bizi çok sıcak karşıladı ilk seansımdan çıktığımda çok mutluydum kendime güvenim gelmişti, Verdiği ödevleri uyguladık ve 3. Seansın sonunda başardık. . Nazife Hanım size gerçekten çok teşekkür ederim. Bizi bu kabustan kurtardınız size minnettarım yapabileceğime inandığım bu korkuyu, problemi yenmeyi başardım, kendime inanıyorum. Dediğiniz gibi o kadar kolay doğal birşeymiş ki bu zamana kadar nasıl yapamadığıma inanamıyorum. Hepsi sizin o içtenliğiniz sıcaklığınız ve beni o rahatlatan konusmalarınız ve egzersizler sayesinde oldu. Sizden Allah razı olsun bu problem gerçekten kendi kendine çözülebilecek bir şey değil. Bu problemle karşı karşıya olan arkadaşlarım lütfen hiç zaman kaybetmeden tedaviye başlayın, ertelemeyin hayatınızı Biz 1.5 yıldır çözemediğimiz bu problemi nazife hanım sadece 3 seansta çözdü. Artık o kadar huzurlu ve mutluyuz ki bu kabustan kurtulduk. Hepsi geride kaldı. Vajinusmus yüzünden ertelediğimiz bütün her şeyi yapabileceğiz bundan sonra Allahın izni ile yakında bebek haberinide vericez size Rabbim yolunuzu açık etsin…

Not: Bir bayan vajinismus doktoru olarak size önerim, hayallerinizi ve hayatınızı ertelemeyin.

Vajinismus hastalarının yorumları

Vajinusmus Hastalığının Belirtileri

İlk gece korkusu yaşayanlar, ilişki esnasında bacaklarını kasıp kapatıp kendını geriye doğru çekebilirler.
İlk gece korkusu yaşayanlar, ön sevişme ve cinsel istekte bir problem yokken birleşme aşamasında eşini itebilir.
İlişkiye giremeyen kadınlar canlarının çok yanacağını çok kanamasının olacağını o yüzden hastaneye bile kaldırılacağını düşünerek ilişkiye giremezler.
İlk gece korkusu yaşayıp ilişkiye giremeyen kadınlar ilişki anında kasılmadan kaynaklı kilitli kalabaliceklerini zannedebilirler.
İlk gece korkusu yaşayanlar ilk gece denemelerinde ilişkide problem yaşayıp sorun etmeyip daha sonraki ilişkiye girme denemelerinde de canını yanması nedeniyle eşiyle birlikte olmayı ertelemeyi düşünürler.

Merhabalar Nazife Hanım nasılsınız iyisinizdir inşallah özledik sizi ben sizi çok güzel bir haber için rahatsız ettim şükürler olsun ki annelik duygusunu bende yaşıyorum artık size geldim en büyük sorunumdan vajinusmus hastalığından kurtuldum şimdide bu mutluluğu yaşıyorum iyi ki sizi tanıdık, bayan vajinismus doktoru olarak size geldim en büyük sorunumdan vajinusmus hastalığından kurtuldum şimdide bu mutluluğu yaşıyorum iyi ki sizi tanıdık size geldik ve şu an bu mutluluğu yaşıyoruz hayatta olamam derken umutsuzken siz çıktınız karşıma ve hayatım değişti önce kadın oldum sonra anne hayırlısıyla kucağımdada görürüm inş size çok teşekkür ederim iyiki varsınız iyiki sizi tanıdık bu güzel haberle inş yanınazada gelmeyi düşünüyoruz en kısa zamanda rabbim isteyen herkese nasip etsin inş cok güzel duyguymus sizi çok seviyoruz çok öpüyoruz en kısa zamanda görüşmek üzere kendinize iyi bakın….

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus belirtileri nelerdir? 
İlk gece korkusunun zamanla geçeceğini düşünüp zamana bırakıp, geçen süre sonunda da cinsel ilişkinin sizin kabusunuz olmasıdır.
Bugün yarın ilişkiye gireceğim derken geçen aylar, yıllar boyunca ilişkiye girememektir, Eşinizden uzaklaşmadır. Araya soğukluk, kırgınlık girmesidir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Cansu hanımın Vajinismus Hakkındaki Düşünceleri

Vajinismus kaderiniz değil, içinizi kemirmesin.

Merhabalar Ben Cansu bu hastalıkla yaklaşık 6 yıldır. Uğraşıyorum benide buldu ilk zamanlar geçer diye bekledim heyacandır, dedim ama zamanla ilerledi ve büyük bir korku oluştu içimde bugün yarın derken koca bir 6 sene geçirdim.Eşimden uzaklaşmaya başladım araya soğukluk kırgnlık küslükler girdi,koca bir boşluktaydım yalnızdım bu konuyu kimseye anlatamadım içimi kemirdi durdu.Rabbimden bekledim.Hayırlısı olsun dedim benimde kaderim böyleymiş dedim. Eşime bunun hastalık olduğuna inandırmam biraz zor oldu inanmak istemedi ben kendim inanmıyodum ki eşim nasıl inansın ama bana yine eşim yardım etti.Nazife Hanım’la tanıştık sonra sonrasımı sonrası bizi adım adım mutluluğa götürdü ilk randevumuzu aldık.

Cansu

ilk seans Heyecanla bekliyordum ne olacağını bilmeden beklemek varya anlatılmaz bir duygu kafamda neler kurdum nasıl olacak acaba diye düşündüm durdum sonra içeri girdim ve seansa başladık, endişeyi üstümden atamadım tabi yüzümden belliydi Nazife Hanımı çok iyi bir şekilde dinledim ve doğru bilgileri hafızama kaydettim sonra başarılı bir seans geçirdim tabi ben şok ben şaşkın kalakaldım.öylece yaptığıma inanamadım.Bunca sene kendime ben dokunamazken yaptıklarıma inanamadım şoka girdim resmen ben yaptım ben başardım o mutluluğu tarif edemem yaşamayan anlamaz Nazife Hanım sayesinde kendime olan güvenim arttı inancım bir kat daha arttı artık emindim kendimden ben yapıyordum bunu bilinç altıma doğru bilgileri gönderiyorum ve sonucunda yapabiliyorum .Hala şoktayım nasıl yaptım inanın bilmiyorum sanki sihirli bir değnek dedi bana istiyorum ve yapıcam, kendime inanıyorum artık adımlarımı daha kendinden emin bir şekilde atıyorum.Çok az kaldı yenicem seni…

Cansu4

 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Cansu Hanımın Seans sonundaki yorumları

Ve bitti. Artık bende diğer kadınlar gibi kadın oldum. Vajinusmus hastalığını sonunda yendim. Aslında hiçbir şey yokmuş o kadar basitmiş ki 6 yıl boyunca yalan yanlış bilgileri hafızama kaydetmişim korkularım endişelerim boşunaymış bu kelimeyi kullanacağım aklıma gelmezdi.
Bu muymuş bu kadar mı o kadar basitmiş ki zamanımı boşa harcamışım neyse ki Nazife Hanımla tanıştım ve doğru bilgileri hafızama kaydettim .Sonuç mutluluk oldu bende doktoruma ne kadar teşekkür etsem az gelir. İyi ki onu tanıdım iyi ki ona geldim 3 seansta bitti her şey eşimin sayesinde Nazife Hanımın desteğiyle hayırlısıyla yendim artık mutlu günler beni bekliyor ben istedim başardım sizde isteyin istemek başarmanın yarısıdır.Bizim diğer kadınlar farkımız yok rabbim bu sıkıntıyı çeken herkese şifa versin.Nazife Hanıma sonsuz teşekkür ediyorum Hep dualarımda olucak Allah razı olsun ondan Nazife Hanım sizi çok seviyorum iyi ki varsınız sonsuz teşekkürler..

 

Cansu tsk

Cansu Hanım şuan gebe

Cansu Dogum

 Vajinismusun ne olduğunu bilmeyebilirsiniz ve bu sorunu görmezden gelerek, "çocuk ne zaman?" sorularıyla bunalırsınız. Tıpkı Menekşe hanım gibi. . .

Merhaba
Ben hikayeme şöyle başlamak istiyorum.Öncelikle bu yazıyı yazıyor olabilmem bile beni ne kadar mutlu ediyor bilemezsiniz.Eşimle severek evlendik.Evliliğimin ilk günü böyle bir sorunla karşılaştık vajinusmus nedir onu bile bilmiyordum .Doğruları hep yanlış yerlerde aramışım .2 yılım bu şekilde geçti .Artan çocuk soruları iyice bunaltmaya başlamıştı .Hiç bir ortama girmek istemiyordum.Kendimi eve kapatmıştım .Taki internetten Nazife hanımı bulana kadar.Bana bu işi 3 seansta çözeceğimizi söylemişti ve öylede oldu.Çok şükür problemi aştım Hayata daha farklı bakar oldum.Kadınlığımı hissettim Başardım çok mutluyum .Lütfen sakın pes etmeyin .Başarabilirsiniz sonradan boşa geçen zamana çok üzülüyor insan .Vajinusmus kader değil yaşayarak öğrendim.Nazife Hanım size de çok teşekkür ediyorum .İyi ki varsınız .Sizi çok seviyorum.Sevgiyle kalın
Menekse

Menekse

Vajinismus çözülebilir bir hastalıktır. Yeterki siz karar verip adım atın. . .

Sidika vajinismus tedavi merkezi

 Cansu2

Cansu3

Cansu4

Vajinismusun Nedenleri Nelerdir?

Vajinismusun nedeni, her ne kadar dünya literatüründeki tanımı, % 95 i psikolojik, % 5 organik “anatomik bir engel” nedenler oluşturur.
Ağrılı cinsel ilişkinin nedeninin vajunusmus ya da başka nedenlerden mi kaynaklandığını, tedaviye başlanmadan yapılacak jinekolojik bir muayene ile tespit edilir.
Bu durumda en uygun vaginusmus tedavi şekli vajunusmus problemini yaşayan kişi için belirlenir.
Vaginusmusa neden olarak pek çok neden sayılabilir.
Vaginismusa neden olarak gecmişte yaşanmış, kötü cinsel tecrübe ya da bilinçaltındaki yanlış ve eksik bilgi birikimleri anlamsız endişe ve korkulara yol açabilir.

a. Çocukluktan kalma korkular,
b. Toplumun katı ahlak kuralları ve tabular,
c. Katı b ir toplum düzeni,
d. Cinselliğin günah, ayıp, utanılacak bir kavram gibi bilinçaltına yerleştirilmesi,
e. Cinsellik ve cinsel birliktelikle ilgili yanlış ve eksik bilgiler, inanışlar,
f. Kız çocuklarına kızlık zarının mutlak korunması gereken bir olgu olarak sunulması,
g. Cinsellik hakkında verilen yanlış ve eksik öğütler,
h. Erkek çocuklarından uzak durma, zarar gelir vs gibi çoğaltılacak düşünce yapıları,
i. Cinsellikle ilgili negatif telkinler,
j. Taciz, tecavüz, aile içi şiddet, katı ebeveyn davranışları vajinusmusa yol açar.

ikincil olarak daha önce hiç vaginismus problemi olmayanlarda yaşanmış olumsuz gelişmeler sonucu “doğum, kürtaj, düşük, kaba yapılan jinekolojik muayene” vajinusmusa neden olabilir;

a. Ciftlerin cinsellikle ilgili yanlış bilgi eksiklikleri, yanlış ve eksik inanışlar, korku ve panik de vajinismusa neden olabilir,
b. Vagunusmus problemi olup, tedavisi başarılı olmayan kişilerde vaginusmus problemi tekrarlayabilir,
c. Bunun dışında niye, niçin, neden korktuğunu bilmeyen bir grupda olabilir.

Op. Dr. Nazife Ergen olarak, bilinçaltındaki eksik ve yanlış korkuları yenmek için, vajunusmus problemini yaşayan çiftlerin doğru, net anlaşılır şekilde bilgilendirilmesi, bu durumun çok kolay, hızlı, rahat bir şekilde çözülebilecek bir problem olduğu anlaşılmalıdır.

Çünkü unutmayın, sizinde diğer kadınlardan hiçbir farkınız yok, doğaya karşı gelme lüksünüzde yok, önemli olan doğru tedavi şeklinde size özel olarak almanız, çünkü bunu sağlayınca beyin çok hızlı bir şekilde problemi çözme yeteneğine sahiptir.

O r g a n i k n e d e n l e r

1- vulvar vestibulit sendromu “vus”. Vagen giriş kısmı ve iç bölgesinde, aşırı hassasiyet gösteren bir doku yapısına sahiptkir. Bu vajen bölgesinde hassas yapıya sahip kadın, cinsel ilişki sırasında ağrı, acıma, batma şikayetlerinin olduğunu hisseder. Nedeni kesin olarak bilinmemektedir.

Tanı önceki jinekolojik bir muayene ile konulur tedavi olarak bu hassas bölgenin tespit edilmesi ve bölgenin çıkartılması şeklindedir.

2- bartholin absesi ve kisti,
3- pelvik inflamutar hastalık,
4- vajinal akıntılı durumlar,
5- doğuştan gelen vajinada septum, kızlık zarının ”hymen” kalın olması,

Organik nedenler, kadın doğum uzmanlarınca nedenine yönelik gerek medikal gerekse cerrahi operasyonlarla ortadan kaldırılabilir.

Dolayısıyla bu sizi gereksiz bir takım tedavilerden korumuş o lur. Bu sizin boşuna zaman, para ve moral kaybınızı önler.

Vajinismusun tanısının bir jinekolog tarafından konulması son derece önemlidir.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu