Vajinismuslular Gebe Kalabilir mi?

Vajinusmuslu bayanların, cinsel ilişkiye girmeden gebe kalması, doğum yapması, düşük bir ihtimallede olsa olasıdır. Bu durum, vagen girişine dökülen spermlerin, vajen içine akarak, rahime ulaşmasıyla ve yumurtayı döllemesi ile mümkündür. Bu durumda kızlık zarı bozulmaz. Bunun dışında, bu problemi yaşayan ve çocuk arzusu olan çiftler, tüp bebek ve aşılama yöntemlerini deneyerek gebe kalmak istemektedirler. Sorunu ertelemekle çiftlerin ilşkileri yorulmakta, yıpranmaktadır.

İkinci bir çocuk istediklerinde, yine uzun ve masraflı bir yola çıkacaklardır. Bunun aksi durumunda, tedavi başarısız ise hem maddi hem de manevi kayıpları olacak, kadın vücuduna gereksiz birçok hormon ilacı alacak, yan etkilerine maruz kalacak ve psikolojisi iyice bozulacaktır.

Sonuç ne olursa olsun, sorun çözülememiş olduğundan, problem zamanla daha da büyüyerek, çiftlerin karşısına çıkacaktır. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - 8 yıllık evli Serap hanımın Yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

34 yasındayım ve 8.5 yıllık evliyim.Evlendiğim gece tanıştım vajinusmus denilen illetle.Tabi o zaman böyle bir hastalık olduğunu ile bilmiyordum.Bir kaç ay bugün olur yarın olur düşüncesiyle erteledik.Olmadı tabi ..Eşimin ailesi durumu biliyordu sonra bir araştırma çabasına girdik uzun bir yolculuktu bu bir taraftan hacılara hocalara gittik diğer taraftan doktorlara .Bir kadın doğum doktoruna durumu anlattım .ne var bunda senin canın tatlı herkes yapıyor sen neden yapamıyorsun dedi bir güzel fırçaladı beni.Sonra bir hoca nikah tazelemesi gerekiyor dedi yaptık.Okudu üfledi yine bir şey yok sonra psıkoloğa gittim antideprasanlar verdi gönderdi.Orası burası derken 2 yıl geçti sonra nasıl oldu bilmiyorum hamile kaldım .Büyük bir mucize benim için sonra her şeyi bıraktım .Tüm hayatım doğacak bebeğimdi gün geldi tabi normal doğum yapamadım .Sezeryan la kızım dünyaya geldi.Artık çevre baskısı bitti Bizde her şey normalmiş gibi davrandık….Erteledik …Erteledik..
Kızım 6.5 yaşında özel bir hastaneye gittim kontrol için orada bir doktor ilk defa beni anladı Benimde normal bir insan olduğumu anladı.Böyle bir hastalık var ama çaresi de var dedi .Gerçi bende biliyordum ama inancımda güvenimde kalmamıştı artık.Eşime defalarca boşanmayı teklif ettim .Allah ondan razı olsun her defasında beni çok sevdiğini söyledi.Son gittiğim doktor Nazife Hanımın adını ve adresini verdi bana git oraya ve bundan kurtul dedi.Önce heyecanlandım.Sonra dedim ki 8.5 sene çözülmeyen bir sorunum var yapamam dedim.1 sene daha bekledim.Hayatımı sadece kızıma adadım .Kendimi de eşimi de unuttum sonra dedim ki kendi kendime son defa deneyeceğim .Eşime anlattım durumu son defa deneyeceğim olmazsa boşanalım.Eşimde bende ümitsiz bir şekilde geldik kapıdan içeriye yazılanları okuduk ama hiç birimize inanmadık.Nazife hocamın yanına girdik konuşuyoruz ama birden heyecanlandım.O kadar güzel bir ses tonu olamaz nasıl anlatılıyor nasıl konuşuyor .Resmen mest olduk tedavi olmaya karar verdik.İlk seansıma girdim ve artık olacağına ilk defa inandım.çok şükür Allahın izniyle Hocamın tavsiyeleriyle 4 seans sonunda mutlu sona ulaştık çok şükür ben ilk defa mutluluktan ağladım .Hem de deliler gibi hem ağladım hem güldüm.
Şimdi sıra sende arkadaşım..
Zaten bu kapıdan içeri girdiysen en büyük adımı atmış bulunmaktan .Artık kurtuluşun yok Nazife hocam seni iyileştirmeden asla göndermez.Kendine güven hocama inan emin ol arkadaşım 8.5 yıl neden bekledim bilmiyorum ama her şey nasip ve zamanı varmış diyorum ancak.
Şimdi geçmişime bakıyorum da kendimi ne çok yıpratmışım .Evlilik benim için çamaşır bulaşık yıkamak çocuk akmaktı.Şimdi sanki yeniden doğmuş gibiyim .Tüm hayatım değişti kendime güvenim geldi.Aslında vajinusmus bir kanser gibi bizi manevi olarak yemiş bitirmiş.Umarım beni kadar geç kalmazsınız .Herkesi öpüyorum bol şanslar diliyorum.Şimdiden kutluyorum sizi çünkü sizde yapacaksınız…..

Serap1

Serap2

Oysa tecrübeli ve güvenilir bir klinikte, bu sorunlarını kısa sürelerde çözüp, doğaya karşı gelmeyerek, doğal yoldan, allah ın onlara emanet edeceği kul’u 3 seans ile yenip, doğal yoldan sahip olabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken, bu doğal olmayan yolla gebelik elde etmek isteyen çiftlerin, tüp bebekte başarı oranı % 50 - % 60 dır, aşılama yönteminde ise bu oran % 8-10 dur.
Diğer bir yan yol ise, aşılama ( IUI) veya tüp bebek (IVF) yöntemi, ile de gebeliğe ulaşılabilinir, .ama buda sizin probleminiz olan vajinismusu yenmeniz için yeterli değildir. Bu durumda da gereksiz hormon ilaçları alacak, maddi bir bedel ödeyecek, olası doğal bir gebelik yerine, yardımcı sunni yöntemlerle gebelik elde etmeye çalışacaksınız. ayrıca Bu Yöntemlerlede kesin gebe kalma garantisi yoktur. Aksi durumdada maddi ve manEvi kayıplarınız olabilir. Vajınusmusu çözmek için adım atmazsanız, bu durumun getirmiş olduğu ve getireceği olası problemleride yaşarsınız.bu gününüzü ve yarınınızı kotü yaşama, yaşatma lüksünüz yok.

Son söz, ’doğallik her zaman yapaylikdan üstündür. Ertelemek sadece vaki̇t kaybettirir.Ufak bi̇r adim si̇zi̇ sonuca götürecektir. Si̇zde doğalsiniz !!!! tipki di̇ğer mi̇lyar kadinlar gi̇bi̇...

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ebru Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

6 Yıllık kabusum 3 seansta bitti.Benim hikayem biraz daha farklı aslında...
Nasıl olduğunu anlamadan bir bebek sahibi oldum. Bebek kısmı güzel elbet ama hastalığımın uzamasına etkendi. Hamilelikti, doğumdu derken ertelendide ertelendi.Tam artık yeter kurtulmalıyım derken 10 seans alıp sadece muayene olabilecek kadar ıyılesebildiğimnoktaya geldim.Ama bir şeyler yine eksik kalmıştı.Hala eşimle birleşme olmamış hala sonuç hüsrandı.
Tesadüf eseri Nazife Hanım'la tanıştım. İlk görüşmede iyileşeceğine inanmıştım. Doktordan çok abla gibi sevecen ve yardımseverdi.Herşeye sıfırdan başladık yanlış bildiklerimi kafamda büyüttüğümşeyleri konuştuk. Seanslarda gayet iyi gidince kendime olan güvenimde gelmişti artık. Başaracağıma inandım ve il denememde başardım.Doktorumun dediği gibi engel vajinada değil beyinde. İlk denemede inanamadım eşime sürekli sordum bittimi oldumu, acı yok ağrı yok, kan yok kafamda büyüttüğüm hiçbir şey yok, hatta aletle çalışmaktan çok daha kolay. Bu muymuş diye mektuplar okudum hep,ama gerçekten buymuş. Herkese tavsiyem ne olur ertelemeyin 6 senem boşuna kendimi üzerek geçti. Benim gibi bebeğinizdeolabilir o yüzden süreci uzatmadan tedavi olunki daha çok uzamasın.Canım doktoruma çok teşekkür ediyorum sıcacık kalbi, gülen yüzü ile her şeyden önce iyi bir abla, iyi bir dost iyi bir arkadaş. Bende bunları yazarmıyım diyordum.Yazdım ne olur sizde ertelemeyin. Çözümü var mutluluktan ağlama sırası sizde.
Sevgiler Ebru

ebru