Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum?

Vajinismusta kesin tanıyı koymak için, öncelikle güvenebileceğiniz bir jinekolog doktora gitmeniz ve jinekolojik muayenenizi olmanız gerekir. Muayene sonucunda anatomik bir sorununuz olmadığı ekarte edildikten sonra, vajinismus tanınız konulabilir.

Kendinizinde kullanabileceği Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu'nun hazırladığı vajinismus muyum? Testiyle de kendiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Vajinismus muyum testi, kendi kendinize yapabilir ve teşhisinizi koyabilirsiniz.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


 • Cinsel ilişkiye girmek istememe rağmen, penis tam olarak vaginama hiç girmedi.
 • Cinsel ilişkiyi girmek isteme rağmen, penis kısmen vajinama girdi.
 • İlişkide genellikle ağrı çekiyorum. 
 • Cinsel birliktelik istememe rağmen, herşey yolunda ve tam ilişkiye girecekken korku, panik yaşıyorum.
 • Daha önceden cinsel ilişkiye girmek isterken, şu an için soğuk bakıyor ve istemiyorum. 
 • Önsevişmede hiç sıkıntı yaşamıyorum ama çok istememe rağmen tam olarak cinsel ilişkiye giremedim. 
 • Kadın dogum dr.una gitmek, jinekolojik muayene olmaktan çekiniyor ve muayene olamıyorum.
 • Vaginal krem yada fitil uygulayamıyorum.
 • Vaginal tampon kullanamıyorum. 
 • Vajinamın küçük, dar olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyorum.
 • Cinsel ilişki sırasında ağrı, aşırı kanama korkusu nedeniyle ilişkiye giremiyorum. 
 • Cinsel ilişki sırasında kasılma nedeniyle penisin içimde kalabileceğini düşünüyorum.
  diyorsanız…….

Neden, niye korktuğunuzu bilmeden ilişkiye giremiyorum diyorsanız. Bu durum nedeni ile duygusal tatminde azalma, suçluluk, hayal kırıklığı, cinsel isteksizlik, utanma duyuyorsanız…. Yukardakilerin en az 2 sine evet diyorsanız kendinize Vajinusmus tanısını koyabilirsiniz. Son söz ; vajinusmus sizi kırar, incitir, duygularınızla oynar Aşağılık kompleksine, huzursuzluğa gerginliğe iter. Bir yük gibi taşırsınız. İçinizdeki güzellikleri, umutları, hayalleri, mutlulukları eritirken ona sımsıkı sarılırsınız. Şimdinizin ve geleceğinizin düşmanıdır. Oysa ki onu yenmeye o kadar yakınsınız ki, ufak bir adım atın, hiç vakit kaybetmeden, inandığınız güvendiğiniz ve tecrübeli bir merkezi arayınız…

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Semra Hanımın Vajinismus Hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismusun ne olduğunu bilmeyebilirsiniz ve bu sorunu görmezden gelerek, "çocuk ne zaman?" sorularıyla bunalırsınız. Tıpkı Menekşe hanım gibi...

Ben hikayeme şöyle başlamak istiyorum.Öncelikle bu yazıyı yazıyor olabilmem bile beni ne kadar mutlu ediyor bilemezsiniz.Eşimle severek evlendik.Evliliğimin ilk günü böyle bir sorunla karşılaştık vajinusmus nedir onu bile bilmiyordum. Doğruları hep yanlış yerlerde aramışım. 2 yılım bu şekilde geçti. Artan çocuk soruları iyice bunaltmaya başlamıştı. Hiç bir ortama girmek istemiyordum.Kendimi eve kapatmıştım. Taki internetten Nazife hanımı bulana kadar.Bana bu işi 3 seansta çözeceğimizi söylemişti ve öylede oldu. Çok şükür problemi aştım Hayata daha farklı bakar oldum.Kadınlığımı hissettim Başardım çok mutluyum. Lütfen sakın pes etmeyin. Başarabilirsiniz sonradan boşa geçen zamana çok üzülüyor insan. Vajinusmus kader değil yaşayarak öğrendim. Nazife Hanım size de çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizi çok seviyorum.
Sevgiyle kalın

Menekse


Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Beyza Hanımın adım adım vajinismus hakkındaki düşünceleri

1.seansa giderken içimde büyük bir umut ama engel olamadığım bir karamsarlıkta vardı. 28 yaşında 2 yıllık evlilik artık kaybedecek 1 günüm bile yok diye düşünüp kötü düşünceleri bir kenara bırakıp kendimi ilk kez tedaviye odakladım. Bu kez başarmalıydım .Çünkü her gün gördüğüm o umutsuz iki göz eşimin gözleri…Bana sonuna kadar destek olduğu söylenen ama umudunu kaybetmiş bakışlar. Beni daha çok hırslandırdı. Nazife Hanım sonsuz bir güven verdi. Doktor hasta ilişkisinden çok karsımda gerçekten bana yardımcı olmak isteyen biri vardı.Her zaman bunu yaşamayan anlamaz diyordum .Nazife Hanım bugüne kadar bütün yaptıklarımı negatif düşüncelerimi içimdekileri tek tek söyledi ve okuduğum mektuplar bana umut ışığı oldu.Daha 1.seans bitmiş olmasına rağmen ben başardım diyebiliyorum. Çünkü yapabildiklerim şokunu yaşıyorum ön yargım bitti asla yapamam dediğim şeyler oluyor. Şimdi ev ödevimde kendimi motive ediyorum. Nazife Hanımın sesi kulaklarımda ve kendi kendime pes etmek yok diyorum. İnşallah benim mektubumda başkalarına umut ışığı olur. Çünkü kendim hallederim diyerek 2 yılım geçti başkalarıda vakit kaybetsin istemem. Şimdi heyecanla günler cabucak geçsin müjdeli mektubu yazacağım günü bekliyorum. Şu an içimde kelebekler uçuşuyor. Çünkü yarın 2 seansım ve giderek mutlu sona yaklaşıyoruz.Tek dileğim bu problemle uğraşan her kim varsa bütün kalbimle söylüyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.ERTELEMEYİN.

Beyza 1s

3. seansım bitti kendime olan özgüvenim tarifini anlatamam mümkün değil yapabildiklerimin sokunu yaşıyorum çok mutluyum. Daha eşimle denemeden ben oldu bitti diyebiliyorum bu kadar kısa sürede ilerlediğim yol bana göre müthiş bir durum. Her geldiğimde daha iyi, dahada moralım yüksek çıkıyorum Nazife hanımın odasından şimdi bebek ne zaman sorularına karşılık yalan söylemek yerine hayırlısı diyebilmek büyük mutluluk. Ödevlerimi hiç aksatmadım arayı soğutmayın inanarak yapınca başarı çok yakın onu gördüm. Ümitsiz olmak, karalar bağlamak yok artık mesela şu an benim için müjdeli bir haber 1 haftada 2 kilo vermişim 2 yılda üzüntüden, stresten aldığım 15 kiloya vajinusmusla beraber elveda diyeceğim sanırım…

Beyza 3s

28 HAZİRAN 2. Doğum günüm artık. O kadar mutluyum ki tarifi yok üzerimden koca bir yük kalktı. Vajinusmusu yendiğim gün. Nazife hanıma mesaj attım. Hocam bütün istanbulu koşmak istiyorum diye,evin içinde ordan oraya Allah ım şükürler olsun diye koşan bir kız düşünün, ne yapacağımı şaşırdım sevinçten saatlerce ağladım Nazife hanım bana kaybettiğim 2 yılımı geri verdi. Ben kendime güvenmiyordum, muhtemelen ömür boyu böyle yaşarım diyordum ki hocam bana inandı başaracaksın dedi ve başardım. Allah razı olsun dünyanın en iyi kalpli melek doktoru benim için şu an bu mektubu okuyorsan aynı kaderi paylaşıyoruz sana diyebileceğim tek şey sakın erteleme 2 yıl kendim hallederim diye savaş verip kendime eziyet etmişim, yanlış bilgilerle kafamı doldurmuşum o kadar kolay ki eşime sürekli oldu mu bitti mi diye sordum inanamadım acı ağrı kan kafamda büyüttüğüm herseyi 2 seanta bitirmiştim zaten çok şükür bu hastalık çaresi olmayan bir hastalık değil tedavisi var ve gerçekten inanmak lazım şimdi bebek hayalleri kurabiliyorum. 2 yıl herkese maalesef yalan söyledim. Bebek düşünmüyoruz çok erken diye dilerim ki Allah herkesin yardımcısı olsun e bu dertle kimse üzülmesin. Vajinusmusla uğraşırken sessizce ağladığım balkonumda şimdi keyifle çayımı kahvemi içiyorum. Nazife hocama sonsuz teşekkürler. 

Beyza2

Beyza tsk


ece tsk


 

Vajinismus çözülebilir bir hastalıktır. Yeterki siz karar verip adım atın...

Sidika vajinismus tedavi merkezi

fatma

Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu
Kadın doğum doktoru