Bekarlarda Vajinismus Tedavisi

Bekar bir bayanın partneri ile cinsel ilişkiye girmek istemesine rağmen, cinsel ilişki anında istemeden, iradesi dışında erkek arkadaşını itmesi, kasılması, panik ve korku halini ortaya çıkabildiği bir tablodur.

Vajinusmusu yaşayan bir çok bekar çift bulunmaktadır. Siz istedikten sonra vajinusmus kısa sürelerde tedavi edilen bir problemdir. Vajinusmus tedavi merkezimiz istanbul'a başvuran bekar bayanlar, şimdiki veya daha önceki beraberliklerinde de bu tabloyu yaşamış olup, tek başlarına veya partnerleriyle kliniğimize başvurmaktadırlar. 

Vajinusmus problemi bekar çiftlerin ilişkilerini de zamanla olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu durumda önemli olan, bekar bayanın partneriyle cinsel ilişkiye girmek istemesi ve bu yönde de karar vermesidir. İstediği halde cinsel ilişkiye girememesi durumunda da profesyonel destek alması vajinusmus sorununu çözmesinde önemlidir. Çünkü bu vajinusmus durumunu, diğer cinsel ilişki denemelerinde de yaşayabilecek, bu süreçtede hem psikolojik olarak yıpranacak ve üzülecektir. Bunun dışında şimdiki erkek arkadaşı ile evlenme planı olmasına rağmen, evlilik öncesinde cinsel ilişki deneyimi yaşamak isteyen çiftlerin, vajinusmus hastalığı nedeniyle ilişkiye giremeyip evlendikten sonrada vajinusmus hastalığını taşıdıklarını görmekteyiz. 

Bunun dışında evlenip boşanmış bekar bayanların yanında, vajinusmus nedeniyle ikinci evliliklerini yapan kadınlarda da vajinusmus probleminin devam ettiği ve vajinusmus problemini çözmek için vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a başvurduklarını görmekteyiz.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bekar Ece Hanımın Vajinismus Hakkındaki Düşünceleri

ece tsk

Vajinismus tedavi merkezimiz istanbul'a başvuran bekar bayanların vajinismus tedavisi kişiye yönelik planlanmaktadır. Çünkü herkesin öyküsü, vajinusmus korkuları ve endişeleri, partneri ile olan ilişkileri farklıdır. Bu yüzdende vajinusmus tedavisi kişinin içinde bulunduğu duruma göre planlanmaktadır. İlk adım olarak, kesin vajinusmus tanınızın konmasıdır. Kesin vajinusmus tanınızın konabilmesi içinde, sizi rahatsız etmeyecek bir şekilde, basit ve ağrısız bir jinekolojik muayenenizin yapılmasıdır. Bu jinekolojik muayene sırasında düşük bir oranda da olsa, olası bir anatomik probleminizin var olup olmadığı tespit edilir. Anatomik bir probleminiz varsa sizi bilgilendirilip, anatomik nedene yönelik vajinusmus tedavisiniz planlanır, anatomik bir probleminiz yoksada bilişsel ve davranışsal terapilerden oluşan  tedavi programınız belirlenir. Sonuçta vajinusmus probleminizi kısa sürelerde yenebileceğiniz bir tedavi ile size özgüven kaybettiren, sizi kendinize farklı hissettiren probleminizden kurtulursunuz.

Vajinusmus problemi yaşayan bireyler, vajinusmus çözdükten sonra kendileriyle daha barışık, daha özgüvenli olduklarını, hayat kalitelerinin arttığını ifade etmektedirler.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zeynep hanım (Bekar) Yönetici - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus probleminizi çözmek isterken, bir çok insan sizi anlamayabilir. Hatta gülünç bile gelebilir. Oysa ki insanın korkularının üzerine gitmesi, kendi kendine yenmesi, inanılmaz bir manevi tatmin vermektedir. Korkularınızı kafanızda kendiniz yaratıyorsunuz. Elbette özellikle kadın cinselliği üzerindeki toplumsal ve ailevi baskınında payı büyük...


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Leyla hanım (Bekar) - Menajer - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus sevgilinizle birlikteliğinizde istemenize rağmen ilişkiye tam olarak giremiyorsunuzdur. Hep ilişkinizde birşeyler eksik kalmaktadır. Vajinismus probleminizi yendikten sonra ilişkiniz daha mutlu ve rahat bir şekle dönmektedir. 

Bekarlarda Vajinismus İstanbul - Erkek sevgilinin vajinismus ve vajinismus tedavisi hakkında düşünceleri

Sevgilinizi çok seven bir erkek olarak sevgilinizin hiç bir zaman üzülmesini, mutsuz olmasını istemezsiniz. İlişkinizde herşey yolunda giderken cinsel bakımda vajinismus karşınıza çıkabilir ve sevgilinizivajinismus yüzünden sıkıntı içinde görmek sizide üzer. Vajinismus hakkında bilgi sahibi olmamak insan ilişkilerinide olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Oysa ki vajinismusta ne kadının bir suçu ne de erkeğin bir yetersizliği vardır.Oysa insnaların başına vajinismus problemi gelince, insanlar kendilerini eksik ve suçlu hissetmekte ve mutsuz olmaktadırlar.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sezin hanım (Bekar)  Üniversite Öğrencisi - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus sadece sevdiği kişiyle cinsel ilişkiye girememek değil, kendi bedenini cinselliğe olan uzaklığı ve bunun kendisinde yarattığı yabancılıktı.


Vajinismus Tedavisi İstanbul - İpel hanım (Bekar) - Bankacı - Vajinismus ve vajinismus tedavisi ile ilgili yorumları

Bekar bir bayan olarak vajinismus hiç bir şeyin çözümsüz olmadığını, hayatın gülerek ve cesurca yaşanması gerektiğini anladım.