Vajinismusla Karşılaşınca Erkekler Ne Hisseder?

Vajinismus hastalığı nedeniyle, cinsel ilişkiye girememe problemini taşıyan çiftlerde, erkek  sevdiği kadınla keyifli bir yaşamı, paylaşımı beklerken birden bilmediği bir konuyla ilgili bir fikrinin olmadığı konu olan vajinismusla tanışır.
Vajinismusla karşılan kadın, ilişkiye girmek istemesine rağmen elinde olmayarak cinsel ilişkiden korkup, her defasında kontrolü dışında kasılmalarla karşılaşıp, ilişkiye giremeyerek bu kısır döngünün devam etmesine neden olur. Her defasında başarısız cinsel deneyimle karşılaşmamak içinde cinsel isteğinde de bir azalma olabilir. bu da sevdiği erkek tarafından istenilmediğini düşünmesine neden olabilir. 


Erkek için böyle bir durumla karşılaşmak beraberin de soru ve sorunları da getirir. En başta aklına kendisiyle ilgili, beraberliğiyle ilgili birtakım sorular gelir. O sürede kadının istemesine rağmen, ilişkiye giremediğinden kendine olan özgüvenini yitirir. Bu da kişinin kendini ister istemez sosyal çevreden uzaklaşma, içe kapanma, her ilişkiye girmede başaramama, psikolojik problemleri de beraberinde getirir. O sevdiği kadının yerinde mutsuz kendine güvenmeyen alıngan ve takıntılı kafasında bir sürü sorusu olan bir kadın vardır. En baştaki tanıdığı kadın gitmiş farklı bir ruh durumunda olan bir kadın gelmiştir. Hayır, öyle değil deseniz bile emin olun ilerleyen  zaman diliminde karşınıza çıkacaktır.

Vajinismus tedavisi hasta yorumları


Burda erkeklerin bilmesi gereken vajinismus hastalığı kadının tamamen iradesi dışında gelişen bir durumdur. Kadında eşiyle birlikte olmak ister ama cinsel ilişkiye girmeyle ilgili yanlış ve eksik bilgilerinden dolayı bilinç altında ilk geceye karşı bir korku oluşur ve bundan dolayı da ilişki anında ağrı ve acı yaşama endişesiyle kendini koruma içgüdüsü devreye girerek  istemsiz kasılmalar yaşar ve cinsel birleşme gerçekleşemez.
Zamanla çiftler arasında ilişkiye girememe problemi cinsel soğukluğa ve isteksizliğe gidebilir. O yüzden bir erkek olarak aşırı anlayışlı davranıp vajinismus sorununu görmezden gelmek ve vajinismus zamanla çözülür diye beklemek veya eşinizi zorlayıp aynı kısır döngüyü yaşatmak yerine vajinismus hastalığını önce kabullenip ardından da bir uzmandan destek almak gerekir.  Çünkü hayatınızın en önemli kararlarından biri olan evliliğiniz ilerleyen dönemde mutlaka bir şekilde yıpranacaktır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - 2 yıllık evli Cüneyt Bey'in ilk gece korkusu le ilgili yorumları
Merhaba ben Cüneyt İlknur hanımı eşiyim biz nazife hanımı bulmadan önce bir çok doktora gittik ve eşim tedavi gördü ama hiçbirinden br olumlu cevap alamadık ve daha sonra hep arayış içindeydim daha sonra sosyal medyada Nazife hanımı buldum eşime gidelim bir şansımızı deneyelim dedim ama benim aklımda hep soru işaretleri vardı.Buda gittiğimiz diğer doktorlar gibidir dedik ama yine gidelim bir şansımızı deniyelim dedik bize de uzak olmasına rağmen zor olsada gittik ve sonunda Nazife hanımın yanına geldik bizi o kadar içten ve güzel karşıladı ki anlattığı tedavi yöntemi bizi ikna etti. O kadar içten biriydi ki biz ikna olup tedaviye bir an önce başlayalım dedik ona gelmeden önce eşimle bu sorundan dolayı hep kavgalarımız ve birbirimize olan davranışlarımız değişmişti ama Nazife hanımı tanıdıktan sonra hayatımız hepten değişti iyi ki onu tanımışız ve bu konuda eşime hep destek ve yardımcı oldum bu konuda baylarda eşlerine yardımcı olsunlar ve bu sayede Nazife Hanımı tanıyıp sevmeye ona güvenmeye başladık ailemizin bir parçası olmuştu bir çok soruna rağmen ben işim gereği şehir dışından oluşumundan dolayı bu olumsuzluklara rağmen Nazife haım bize hep bir umut oldu onun sayesinde eşim tedavi oldu ve hastalığını yendi ona çok teşekkür ediyorum maddi manevi hep yanımızda oldu nekadar ne yazsak ne anlatsak azdır onu çok seviyoruz iyi ki onu tanımışız onu çok seviyoruz..

Cuneyt Ilknur

Vajinismus Tedavisi İstanbul - 8 aylık evli Öğretmen Ahmet Bey'in cinsel ilişkiye girme korkusu ile ilgili yorumları

Bir başarı öyküsü daha…Sorunlar problemler ve hayal kırıklıkları başlarda kabullenememe çiftler arası sorunlara  yol açar tatsız ve sonu gelmez tartışmalar.Kadın ruhunun ne kadar nazik ve çıtkırıldım olduğunu tahmin edebiliyordum ama bu sonunda gerçekten kadın bizden bir sıfır geride başlıyor mücadeleye.Bu yazıyı okuyan arkadaşıma tavsiyem şu; sevdiğinin eşinin yanında dimdik durmalısın ve bu sorunun çözümü için doğru yerde olduğunu bilmelisin. Sen eşine desteğini esirgemediğin onu desteklediğin sürece bu problemi en kısa sürede ve birbirimizi yıpratmadan halledeceksiniz. Size lazım olan tek şey sabır e inanç kendinizi Nazife Hanıma bırakın ve siz de başkalarına bu mektubu yazacağınız günü bekleyin.Bizden sevgiler

Ahmet Ozge


Op. Dr. Nazife Ergen
Kadın Hastalıkalrı ve Doğum Uzmanı