Vajinismus Tedavisi İstanbul Hastalarımız

Vajinismus; kadının istediği halde cinsel ilişkiye girememe veya ağrılı ilişkiye girme durumudur. Vajinismusun ana nedeni kadının ilişkiyle ilgili ve cinsel organlarıyla ilgili eksik ve yanlış bilgilerinin yarattığı korku, kaygı ve tedirginlikle kendini koruma içgüdüsüyle oluşan refleks kasılmalardır. İlk birleşme esnasında ne yaşayacağını ön görememe aynı zamanda acı yaşama endişesiyle bacaklarda kasılma, kapatma, kendini geri çekme ve eşini itme gibi istemsiz tepkiler oluşur. 

Kliniğimizde uygulanan vajinismus tedavisi; kadının cinsel organını tanıması, cinsel birliktelikle ilgili doğru zannettiği yanlışları öğrenmesi, vajina, kızlık zarı nedir, bu bölgeniz anatomisi nedir, vajinal kaslar nasıl çalışır, cinsel ilişki esnasında olan değişiklikler nelerdir, yanlış bildiği bilgiler neden yanlıştırı bir uzmandan basit, doğru ve anlaşılabilir bir şekilde öğrenmesi sağlanır. Ardından davranış terapisi ile vajinanın etrafındaki pelvik taban kaslarını kendi kontrolünde kullanabilmesi için ağrısız verahat uygulanabilir egzersiz programlarıyla öğretilir. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Psikolog Ceren Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Canan tsk

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Emel Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Ben 3,5 aylık evliyim ve Rabbime şükürler olsun ki bu kadar kısa sürede Nazife hanımı bulduk. İstanbul'a gitmeden önce tedirginliklerim çoktu acaba nasıl bir doktor bana ne yapacak 3 günde bu iş çözülür mü yoksa bunların hepsi bir aldatmaca mı aklımda bir çok soru vardı taki Nazife hanımla karşı karşıya oturup konuşmaya başlayıncaya kadar. Ben Nazife hanımla konuşmaya başladığımda bu iş tamam ben bunu rahatlıkla yapabilirim dedim. Çünkü o kadar tatlı dilli güleryüzlü alanında çok iyi bir doktor ki güvenmemeniz için sebebiniz yok. İlk gün muayenehaneye geldiğimde sıramızı beklerken ellerim titriyordu içeride ne olacak nasıl olacak hem korkuyordum hem çok umutluydum. Bu mektubumu okuyorsanız zaten çok şanslı ve doğru yerdesiniz. İlk seans ikinci seans derken 3. seansta çözdük bu işi. O kadar kolay bir iş miş ki daha önce nasıl yapamamışım gerçekten çok basit doğal bir olaymış kendimizi boşu boşuna kasmışız. Bilinçaltımız o kadar yanlış şeylerle dolu ki Nazife hanım hepsini attı çöpe. Allah razı olsun Nazife hanımdan iyi ki onu bulmuşuz. Yeni evlendiğimiz için çocuk düşünmüyorduk 1 yıl geçsin öyle düşünürüz diyorduk ama bu durumu çözünce bebek düşünür olduk. İnşallah yakın bir zamanda bebek haberi veririm size Rabbimin izniyle.
Nazife hanıma gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Size binlerce kez teşekkür ederim canım doktorum çok seviyorum sizi :)


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sezin Hanımın Vajinismus Hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Semra Hanımın Vajinismus Hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sinem Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

İlk muayeneye gelirken korkarak' ya olmazsa,başaramazsam diye aylarca erteledim. Ertelediğim süre içerisinde de hep üzerime yük bindi. Nazife hocamın güleryüzü ve pozitif enerjisi kapıdan girer girmez bende güven oluşturdu. İlk muaynemde korkarak gittiğim muayene koltuğuna oturdum ve muayene olabildim. Bu bile benim için büyük bir başarıydı, muayene öncesi Nazife hocam başarı mektuplarını okurken ya ben başaramazsam, ya bu mektupları yazamazsam diye ağladım. Ben ağlarken Nazife Hocamda benimle birlikte duygulandı. O kadar samimi ve içtendiki bu merhameti bendeki güvenide arttırdı 1,5 ay sonra ilk seans için Nazife hocam muaynehanesine gelirken az da olsa şüphelerim vardı. Seans esnasında ya canımı yakan bir sey olursa odadan kaçarsam diye?Nazife hoca verdiği bilgilerle ve samimi içen güleryüzlü yaklaşımı ile bu şüphelerimi ortadan kaldırıldı. İlk seansımı başarı ile tamamladım bugün artık bende başarabileceğime inanıyorum. Vajinusmus hastalığını yenebileceğime dair kendime güvenim Nazife Hocam sayesinde geldi. Ağlayarak eşimden uzaklaşmak ve eşimi üzmek yerine eşimi tamamen mutlu edebileceğim zamanı geldiğinde bebek sahibi olacağım günlerin yaklaştığını hissediyorum.  Önce Allah’a sonra Nazife Hoca'ya güvenim zaman kaybetmeden seanslarımıza başlayın ilk seans sonrası kendinize güvenin geldiğini hissedeceksiniz.


Merhaba Ben Sinem 1 yıllık evliyim. Evliliğim ilk ayları vajinusmus sorunun kendi kendine düzeleceğini düşünmekle geçti. Sonrasında baktım durumum daha da kötüye gidiyor. Kas gevşeticeler, uyuşturucu spreyler denedim değişen hiçbir şey olmadı. Hatta normalde alkol kullanmama rağmen kör kütük sarhoş oldum yine çözüm olmadı her çözüm yolu denemesi sonrası giderek üzülüyordum. İşyerimdeyken dikkatimi işime veriyor sürekli kendimce tedavi yöntemleri arıyordum. bu sefer de vajinusmus tedavisi kitabı, aldık eşim'e kitapta tedavi süresini anlatıyor ve parmak egzersizleri yapılması gerektiğini yazıyordu. Okudukca ağlıyordum ben bu egzersizleri asla yapamazdım. Her denememde üzüntüm giderek artıyordu. Bir gün internette Nazife Hoca’nın sitesine rastladım. Hasta yorumlarını okudum ardındada telefonla Nazife Hocayı aradım. Nazife hocam sağolun dakikalarca vajinusmusun tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu anlattı. Eski hastalarla konuşuldukça morelim iyice düzeliyordu. Tüm hastaların dediği ortak bir cümle vardı. Nasıl olduğunu anlamadım,hiç de zor değil inşallah ben de bu cümleleri kurabilirim diye kaç kez dua ettim bilmiyorum. ardından eşimin de daha fazla üzmemek için bir an önce tedaviye başlamak istiyordum.  Muayene için kapıdan girdiğimde Nazife Hoca’nın pozitif enerjisi, güleryüzü rahatlamama neden oldu ardındanda seanslara başladık, ilk seansa çekinerek gelen ben 2,3,4 seanslara rahatlamış bir şekilde geliyordum. Çünkü ödevlerimi yaptıkça kendime güvenim geliyordu. 4 seansımda her şeyin iyi gitmesine rağmen eşimle denediğimde olmazsa, kendime güvenim biterse diye korkuyordum. Nazife Hoca sağolsun bu konudada bana destek oldu. Doktorluğunun yanı sıra benimle bir abla gibi sohpet ediyordu Allah Nazife hocadan razı olsun. Son seansım bittiğinde muaynehaneden çıkarken ‘olacak başaracağım’diyordum. ve büyük gün geldi eşimle denedik ve başardık. eşimde şaşırdı çok rahattım,kasılma ve korkularım yoktu olduğunda eşime oldu mu? Bittimi, gerçekten’mi inanılacak gibi değildi ‘ne can acısı,ne ağrı’ hatta inanamadım. Aynı gün 2 kez denedik oluyordu. Bu kadar beni üzen,yıpratan derdin çözümü aslında çokta kolaymış dedim.  Çok şükür ben bu dertten Nazife Hocam sayesinde kurtuldum. ne kadar teşekkür etsem az belki bu mektubu okurken gözleriniz doluyor,ağlıyorsunuz acaba bende kurtulurmuyum diyorsunuz. Ben eski hasta mektupları okurken okunurken tam da bu durumdaydım. Hiç bir endişeniz olmasın emin ellerdesiniz. Anlayışlı doktorunuz Nazife Hocam ile anlayışlı eşinizle bu hastalık çaresiz değil. Mutluluklar…..

 Sinem2


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Ebru Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

ebru

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zeynep Hanımın Vajinismus hakkındaki yorumları

Herkese Merhaba  İlk önce teşekkürle başlamak istiyorum.Evliliğimin 2 haftası vajinusmus olduğumu anladım.fakat  ertelemekten 6 ayı buldu.Evliğimde her şey iyi güzel ancak hiç hesapta olmayan vajinusmus belasnı  yaşıyordum.Ama sağolsun eşim beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı ve hep destek oldu.Kendime  çareler arıyordum,ama umutlarım yavaş yavaş tükeniyordu.Tükendiği gibi eşime karşı mahçubiyetim  git gide artıyordu.Nasıl artmasınki mahcubiyetim,bana karşı o kadar ince saygın ve sevgisini hiç  esirgememiş bir eşe sahibim..  Ta ki nazife hocam ,internette tanıyana kadar işte o an yaşadığım psikolojinin dönüm noktasıydı bilgi  amaçlı Nazife hocamı adım,görüştük ses tonu bile o kadar etkiliydi ki kesin gitmeye karar verdim ve  gittim gayet mütevazi gayet donanımlı samimi ve verdiği o özgüven , bana bunu yani vajinusmusu  yeneceğimi hissettirdi.O an yaşadıklarıma umut gördüm.İyiki tanımışım iyiki ilk doktor Nazife Hocam  olmuş pişman değilim.  Bu durumda olan her vajinusmus hastasının Dr.Nazife hocamı görmesi gerekir.  
Zeynep

Zeynep


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zeynep Hanımın Vajinismus hakkındaki tavsiyeleri

Her defasında acabalar, yapabilirmiyim düşüncesi oluşurdu 1 ocak 2017 tarı  hınde ilk deneyimimi tamamlamıştm.O an iki duyguyu birden yaşadım hem ağladım, hem güldüm bu  kadarmı.dedim gözümde büyütüp abarttığım  Nazife hocama ne kadar teşekkür etsem azdır.Bana o kadar yardımcı oldu ki inandırdı.güç verdi ve  beraber başardık, sonuca ulaştık.Artık vajinusmus değilim.Bana bu süre boyunca destek olan eşim ve  doktorum teşekkür ediyorum.iyi ki varsınz ….Sizi iyi ki tanıdım, sebep her ne olursa olsun  Darısı bu durumda olan arkadaşlara..istemeyi ve inanmayı, kendinize olan güveni kaybetmeyin..  
SEVGİLERİMLE
 ZEYNEP C.

 


  Vajinismus Tedavisi İstanbul - Büşra Hanımın Vajinismus hakkındaki önerileri

 Merhaba Nazife Hanım  Sizden önce birkaç yere gittim ama hiç kendime inancım güvenim yoktu iyi ki karşıma çıktınız  bana tek güven veren siz oldunuz ilk muayneden sonra hemen randevu alıp ilk seansıma  başlamak istiyordum daha önceden hiç bu kadar heyecanlanmamıstım güleryüzünüz yetti beni  buraya getirmeye. lk seansım gayet başarılı geçti sayenizde artık daha çok mutluyum çözücem  sizinle birlikte inşallah..bu kadar cana yakın başka kimseye rastlamamıştım..başlarda sihirli  değneğim yok sizin önce kendinize güvenmeniz gerekiyor dediniz ama siz kendiniz zaten sihirli  birisiniz. Benim kadar inançsız birini buraya getirmeniz mucize gibi bir şey.beni karanlıktan  aydınlığa çıkardınız. Bunu okuduğunuz hastaya tavsiyem daha fazla vakit kaybetmesin. Ben  başladıysam herkes başlar diye düşünüyorum. Çok teşekkür ediyorum 2. Seansı sabırsızlıkla  bekliyorum...,

Busra 1

 Merhaba Nazife Hanım  Bir buçuk sene boyunca kendi çabalarımla ve gittiğim birkaç doktorla çözemediğim bu hastalığı  sizinle birlikte 4 seansta çözdük çok şükür size ve kendime inandım güvendim ve sonunda  başardım.Geldiğim her seansta başka bir şey öğrendim. Verdiğiniz ödevleri hiç ertelemeden pes  etmeden yaptım.Elbette ufak tefek sıkıntılarım oldu ama daha çok üstüne giderek bir adım daha  kaydetmiştim.Daha önce gittiğim yerlerden hep umutsuz çıktım bu yüzden devam  edemedim.İnternette sizi gördüm sayfanızı inceledim arada bulunan mektupları okudum  inanamadım bu kadar kısa sürede çözüm olduğuna …Cesaretimi toplayıp sizinle görüştüm  telefonda bana konuşmalarınız o kadar güven verdi ki hemen arayıp muayene için randevu  aldım.Eşimle birlikte bekleme salonunda beklerken yine tabi düşünüyorduk acaba ne olucak nasıl  geçicek diye…Çünkü artık tek bir umutsuzluluğa düşecek gücüm yoktu.bir buçuk sene boyunca  çözüm bulmak için baya uğraşmıstık.Muayene için içeri girdiğimizde Nazife Hanım o kadar sıcak  kanla, güler yüzle karşıladı ki bizi çok rahatlamıştım.Bizimle konuşurken bu hastalığı yeneceğime  daha ilk muaynede inandırmıştı bile vakit kaybetmeden ilk seans için randevu aldım artık  erteleyecek zamanım yoktu ve ilk seansa başladık meğer kendi organımı hiç tanımıyormuşum  gerçekten o kadar çok bu konuda bilgisizmişim 2,3,4 seans derken organımı arık tanıyorum yapısını onu nasıl yönlendireceğimi, biliyorum.İlişkinin ağrı,acı,kandan ibaret olmadığı biliyorum  bunlar yok kafamda artık…İlişkinin sevdiğin insanla eşinle geçirebileceğin hoş duydu olduğunu  öğrendiren ve artık bunu yaşayacağım.Üzerimden nasıl bir yük kalktı anlatamam size çok teşekkür  ediyorum Nazife Hanım hiç bıkmadan usanmadan bana destek oldunuz beni iyileştirdiniz.Diğer  arkadaşlar zaman kaybetmeden tedavilerine başlasınlar.% 100 çözüm ve kısa sürede mutluluğu  yakalayacaklar inşallah benim gibiİnsan isterse başaramayacağı bir şey yoktur öğrendim  sayenizde Nazife Hanım inşallah bebek haberleriyle görüşmek üzere kendinize iyi bakın..

Busra 2

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Derya hanımın Cinsel ilişkide kasılma hakkındaki önerileri


Merhaba Ben Derya  Bu bir teşekkür mektubundan çok daha fazlası..Bu mektubu yazabilmek …Çoğu zaman bunun  olabileceğine kandım inancımı yitirirken şimdi bu mektubu yazabilmek hayal gibi rüya gibi  geliyor.Tam 5 yıla sığmış bir kabustan uyanmak, 5 yıl boyunca hayatımın en merkezindeolan  ‘Vajinusmus’problemini şimdi çözebilmiş olmak kelimelere sığdırılamayacak bir mutluluk. Bu 5 yıl  süresinde en mutlu olduğum anlarda bile mutluluğumu gölgeleyen bu sorundan kurtulmanın ne  demek olduğunu anlatmak gerçekten cok zor.Eşimle birbirimizi çok severek evlendik ve bir sürü  güzel hayaller tabi..Eşimle evlendiğim bir gün benim en mutlu başlangıcım ve en kabus günüm  oldu.Başlarda pek önemsemedik heyecandandır ondandır bundandır dedik. Yani sürekli ertelemeye  başladık. Günler geçti, aylar geçti, yıllar geçti yani 5 yılım çalındı hayatımdan. Eşim bu süre zarfında  hep yanımdaydı oldugundan daha fazla anlayışlıydı bu beni daha fazla üzüyordu. Çünkü ben ona  karşı iyi olamıyordum.Keşke evlenmeseydim de bu sıkıntıya düşmeseydim diyordum.5 yıl boyunca  bu eşimle benim sırrım olmustu.Yani ikimizde tek başımıza bu Vajinusmusla mücadele etmeye  çalısıyorduk. Ama bu artık yavaş yavaş ikimizede zarar vermeye başlamıştı.Ben artık kendimi  tanıyamıyordum.İçime kapanık mutsuz bir insan olmuştum.ve artık bundan kurtulmak için  araştırmalara başladık çünkü ben eşimi kaybetmek istemiyordum.İnternette araştırma yaparken  Nazife Hanımı buldum yani Kahramanımı buldum.Hemen aradım kendisiyle konuştuk telefondan ve  o ana kalbim yerinden çıkacak gibi oldu heyecandan bana bundan kurtulabileceğimi hissettirdi o  içtenliğiyle samimiyetiyle.. Hemen randevu alıp gittik eşimle, oraya ilk gittiğimde gerçekten  bitecekmi kurtulacakmıyız artık bu beladan dedik yani hayal kuruyorduk.Ve o an geldi yani  kahramanımız ile tanışma anı Nazife Hanım gerçekten mükemmel bir insan içtenliğiyle, samimiyetiyle, güler yüzüyle yani ben bir doktor ile karşılaşmadım. Ve ordan çıkarken eşim bana biz  bu sorundan kurtulacağız dedi..Nazife Hanım ile konuştuktan sonra eşimin bunu bana demesi beni o  kadar mutlu etti ki ve seanslarım başladı.Nazife Hanım bana bunu 3 seansta çözebileceğimi  söyledi.İnanamamıstım, tabi yani 5 yılımı 3 seansta geri aldım.Ben hep derdimki şu beladan  kurtulsam başka bişey istemiyorum.Ama öyle değilmiş artık korku yok o gözyaşlarıyla sonlanan  geceler yok artık mutluluk var.Çünkü artık ben kendimi çok iyi tanıyorum, bedenimi çok iyi  tanıyorum.Doğru bildiğim yanlışlarımı düzelttim.Bende çok özel bir kadınım bunu öğrendim  sayenizde benim güzel kahramanım size ne kadar teşekkür etsem az ne söylesem az ne yapsam az. Eşim ve ben sonsuz minnettarız size.Rabbim size güç kuvvet sağlık versin inşallah.Aileniz ile bir  ömür boyu mutluluklar dilerim.O güzel gülen yüzünüz bir ömür gülsün inşallah.Sizi gerçekten çok  seviyorum…  Size diyeceğim sakın daha fazla beklemeyin artık hayatınızda keşkeler olmasın.Bir an önce tedaviye  başlayın Nazife Hanıma aklınızda tereddüt olmadan hemen gelin.Bizim hiçbir kadından farkımız yok  bunu öğretti Nazife hanım inanın yok.Buraya gelin hayatınıza tertemiz bir sayfa açın elimde olsa sizi  tek tek bulup elinizden tutup buraya getirelim.Artık vajınusmusla yaşamayın sizi daha fazla ele  geçirmesine, hayatınızı,yıllarınızı çalmasına izin vermeyin.Biz bi düşenelim,karar verip geliriz deyip  ertelemeyin Hayatınızı ertelemeyin artık.Geleceğe adım atın bundan sonra …

 Derya


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Gülçin Hanımın Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Öncelikle herkese merhaba,  Bu mektubu okuduğunuza göre doğru yerdesiniz. Nerden başlayacağımı bilemiyorum. O sıkıntılı  günlerimi anlatmak bile istemiyorum. Zorlu süreçlerden sonra şu an kendimi bütün sorunlardan  sıyrılmış hissediyorum.  Nazife Hanıma gelince gerçekten tarifi imkansız bir doktor. İlk görüşmemizden itibaren bana olan  ilgisi güleryüzü temiz kalbi bu süreçteki en büyük yardımcımdı. Bana bu problemi çözmüş insanların  mektuplarını okuturken ya bende yazabilecek miyim acaba diye düşündüm hep. Ama sakın  unutmayın Nazife Hanıma gelmişseniz zaten yarısını bitirmiş oluyorsunuz.  Benim yıllardır üstesinden gelemediğim, beynimi yiyip bitiren bu muymuş dedim hep. İnanamadım.  Bu süreçte eşimin desteklerini de göz ardı edemem. Ne olursa olsun pozitif yaklaşan olumsuz  düşünceye kapıldığımda her zaman beni cesaretlendiren koca yürekli bir adam.  Şimdi en büyük hayalim bir bebek sahibi olmak. Ve şu an bayanların korktuğu normal doğum bana  çok daha kolay geliyor.  Sizlere tek tavsiyem lütfen hiçbir zaman ertelemeyin. Keşke daha önce gelseydim demeyin. Hayat kısa  bunun için yıllarınızı harcamayın.  Nazife Hanımcım her şey için çok ama çok teşekkürler. İyiki sizi tanıma fırsatı bulabildim. Hayatta her  şey güzel gönlünüzce olsun. Sizi seviyorum

 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Cansu Hanımın Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

 Cansu4


 Vajinismus Tedavisi İstanbul - Fatma Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

11 Eylül 2014 tarihinde eşimle evlendik.Düğünümüz Adıyaman’da olmuştu ve biz ilk gecemizi kayın validemin evinde geçirmek zorundaydık.Benim bahanelerim burada başladı çok düşündük ilk gecemizi evimizde geçirseydik yapabilir miydik. diye ama ortam ne kadar rahat olursa olsun biz yapamıyorduk.Eşim bana yaklaştığında aşırı derecede kasılma ,nefes alamama ve ağlama nöbetleri geçiriyordum.2.5 yılımız aynı evde gizli bir kaçma kovalama ile geçti ve bu durumum ikimizi de içten içe çok üzüyordu.Allah razı olsun eşim çok anlayışlı biri ve bu süreçte hiçbir şekilde benim ondan daha da soğuyacağım hiçbir şey yapamadı. Ama evliliğimizde çok büyük bir eksik vardı ve biz her tartışmamızı ona bağlıyorduk.Hem bünye hem psikoloji olarak çok zayıf olacağımı bildiğim için doktora gitmeye çok çekiniyordum. Kaç kez doktora gitme sözleri verdik birbirimize ama ben gitmemek için de bahaneler bulmaya devam ediyordum.İnternette gezinirken Nazife Hanımın reklamını gördüm sitesine girip mektupları okuduğumda işte bende bunları yapıyorum dedim.ve bana çok yakın geldi yorumlar. Çok korkmama rağmen bir hafta içinde cesaretimi toplayıp Nazife Hanıma gitmeye karar verdim eşim beni böyle kararlı görünce hemen arayıp randevu almamı istedi.
İlk görüşmeyi telefonda yapmamız Nazife Hanım’ ın beni ve yaşadıklarımı çok normal karşılaması beni çok rahatlattı .Ama korkularım hala devam ediyordu. İlk randevumuzda Nazife Hanım’ın anlattıklarını çok iyi anladım fakat hala inanamıyordum. Ben yapamam,ben herkes gibi cesaretli değilim. Ben bu işi başaramayacağım endişesiyle evime döndüm.Seansların başlamasını tedirginlikle bekliyordum.
Bugün 3. seansıma gideceğim ve çok rahatım artık inanıyorum doktorumun tamam artık yapabilirsiniz demesini sabırsızlıkla bekliyorum. 2,5 yılımın boşuna geçmesini düşündükçe çok üzülüyorum.Ama Allah bunu yaşamamızı istemeseydi öyle olmazdı muhakkak. Bir hayır vardır diyerek ben kendimi teskin ediyorum. Evliliğim inşallah bundan sonra başlıyacak .Buna inanıyorum Nazife Hanım’a herşey için teşekkür ediyorum. Bu mektup kime ulaşırsa ve aynı şeyleri kim yaşıyorsa ona şunu söylemek isterim.Kesinlikle daha fazla bekleme ,hepimizin bedeni aynı yaratılmış hepimiz annelerimizin yaptığını yapmaya mecburuz.Sadece kendine inan ve Nazife Hanım’a güven 1. Seansta sonra eve geldiğimde ödevimi yapamayınca kendime inancım olmadığı halde Nazife Hanım’ın söylediklerine güvenip sayesinde başardım ve doğru yerde olduğuma eminim. 

 


Vajinismus Tedavisi İstanbul - Özge Hanımın Vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhaba ben Özge 1,5 yıllık evliyim. Nazife Hanımı bir kadın doğum doktoru tavsiyesiyle tanıma fırsatım oldu. Keşke evliliğim ilk aylarında tanıma şansım olsaydı ama genede şanslıyım çünkü nazife hanıma ulaşana kadar birsürü psıkologlara doktorlara gidip başarısız olanlar var, ben ise bu şansı ilk denememde yakaladım. Evliliğimin ilk ayları vajinusmus problemimi çözmekle ve çok sıkıntılı bir hale dönmekle geçiyordu. Her denemede başarısız oldukça kendime olan güvenimde azalıyordu. Hem kendime, hem de eşime böyle bir sorun yaşattığım için çok üzülüyordum. Ben başarısız oldukça, artık denemekte istemiyordum çünkü hep aynı şeyleri yaşıyorduk. Bu sorunu yapabileceğim aklımım ucundan geçmezdi. Fakat şunu söylemeliyim ki kendi kendimize aşabileceğimiz birsey değildi çünkü bilinç altımızda yerleşmiş yanlış bilgiler, tedirginlikler korkular olduğu sürece bundan kendi kendimize kurtulmamız çok ama çok zordu. işte Nazife hanım tüm bildiğim yanlış bilgileri tedirginliklerimi ortadan kaldırmayı başarınca herşey o kadar kolaymış ki seanslarda doğru bilgilerle ve verdiği ödevler uygulamalarla yaşadığımız tüm tedirginlikler yanlış bilgiler kafanızdan tek tek yok oluyor. bu bir hastalık değil bu bilgi eksikliği ve çevremizin daha biz çocukken bizi hiç farkında olmadan belden aşağısını koru sen kızsın aman dikkat gibi laflar yüzünden bilinç altımıza yerleşmiş cahillikler. Bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlara söylüyorum, hiç beklemeyin, her gününüzü bu sorunla geçirmeyin. Ben 3. Seanstan sonra ilk denememde bu sorunu çözdüm. Sizde aynı şekilde çözüceksiniz. İlk kendinize, eşinize ve Nazife Hanıma güvenin sonrası zaten akıp gidiyor. Bu sorunu yaşayan biri olarak söylüyorum, beklemeyin hergün aynı şeyleri yaşarsınız Nazife Hanımla bilinç altınızdaki yanlışlıkları düzeltin ödevleri uygulamalarıyla o gün geldiğinde keşke daha önceden gelseydim diyeceksiniz. Haydi o gün bugün olsun arkadaşım.


İlk Adım!
Adını bile bilmediğim bu hastalıkla 2.5 yıl önce tanıştım.Eşimle 2 yıl flört ettikten sonraask yuvamızı kurduk.İlk gece mi.Tam bir kabustu gerginlik kasılmalar, itmeler …İlk gecenin heyacanına verdim. Yanılmışım.Her defasında olacak diyip hüsrana ugramak. ve artık evliliğim 1. Yılında fizyolojik bir sorun olduğunu düşünerek jinekolağa gittim.Anatomik yapım normaldi, psikolojik üstesinden gelirim dedim.her seferinde olacak diyorum ama başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Dayanamıyordum artık etrafımdan bebek baskıları gelmeye başladı herkese daha erken diyordum ama kendimi de kandırıyordum artık kaybedecek vaktim yoktu.internet aracılığı ile Dr.Nazife Hanımı buldum ve ben o andan itibaren ilk adımı attım. İlk muaynehaneye o kadar gergin geldim ki yinede geri adım atmadım. Nazife hanımın enerjisi, konuşmaları okuduğum mektuplar bana umut aşıladı ve seanslara başladık. 1. seansmı ilk gergin girdiğim kapı ile 1 seans sonrası çıktığım kapı arasında dağlar kadar fark vardı. Özgüven kararlıyım umutluyum… En ağır yük taşıdığını kimsenin görmediği yüktür.Boynumuz bükülse de kalbimizi, inancımızı dik tutalım ve ERTELEMEDEN ilk adımı atalım!

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Duygu hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Öncelikle merhaba değerli doktorum Nazife Ergen şu an ilk seanstayım size duygularımı anlatmak istedim.Sizi tanımadan önce Allah’ım beni böyle yaratmış böyleyim diyordum.Yapamayacağıma o kadar emindim ki gittiğim kadın doğumlar böyle değerli uzmanlarımızın olduğundan hiç bahsetmedi.Bir arkadaş ile ilişki konusunda konuşurken bana sizi önerdi ilişki konusunda konuşurken bana sizi önerdi.Gelmeden önce çok düşündüm.Kafamda o kadar kurmuşum ki kesin bende darlık var rahatsızlık var yoksa neden olmasın hiç aklıma gelmezdi kasılmalar işin birde diğer tarafı var tabi mahrem bölgemi nasıl göstericem, nasıl olucak içimde çok savaştırmama daha sonra sizin uzmanlığınıza sığınarak cesaret ettim buradayım artık evet diyorum karasızlıktan korkulardan endişelerimden vazgeçtim.Tabi sizin sayenizde sizi tanıdığım için cok mutluyum sizin açık yüreiniz sevgi dolu kalbiniz bu zorlu günlerimde bana çok destek oldu.Ben sizin sayenizde artık hayata daha anlamlı bakıyorum çok mutlu ve huzurluyum artık inanıyorum Geriye baktığımda koca bir 3 yıl heda olmuş görüyorum ama sizinde söylediğiniz gibi geriye değil ileriye bakmalıyız demiştiniz haklısınız bunları düşünmeyeceğim. Siz benim için yol arkadaşım ablam en değerli doktorum iyi ki varsınız. Bana aydınlığı gösteriyosunuz çok teşekkürler. İlk seansın bu kadar kolay olabileceğini hiç düşünmezdim hiç zorlanmadım Allah sizden razı olsun iyi ki tanıdım sizi… 


Vajinismus tedavisi hasta yorumları