Eşimle Birlikte Olamıyorum

Vajinismus; isteyerek, severek evlendiğiniz halde ön sevişme ve cinsel istekde bir sorun yokken tam cinsel birleşme aşamasında, vajina girişinde etten bir duvar var hissi alıp istemsizce bacaklarınızda kasılma, kendinizi geri çekme ve eşinizi itme gibi tepkilerin oluşması durumudur. İlişkiye giremeyen kadın, bu tepkilerin hiç birini bilerek ve isteyerek vermez. İlk cinsel ilişki esnasında ne yaşayacağını öngörememe ve acı yaşama endişesiyle kendini koruma içgüdüsünün devreye girmesi bu istemsiz tepkileri oluşturur. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Sevil Hanım:"Vajinismus Hastalığı nedeniyle 15 gün, 15 yıl gibi gelmişti"

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Öğretmen Nida Hanımın vajinismus tedavisi hakkındaki yorumları

Merhabalaaar,
Ohh, iç rahatlığıyla mektup yazmak ne de güzelmiş. Oysa "acaba bende mektup yazıp başka kadınlara umut olabilecek miyim?” diye düşünmüştüm.
Nazife hocamla ilk karşılaştığımızda. Yazabilecekmişim.. yazıyorum..
7 yıl anlaşarak-severek evlendiğim adamla, koca gün eğlendiğimiz o gün (düğün günü) benim için hüzünle sonlanmıştı. 5 ay bu böyle devam etti. Birliktelik anında istemeden kendimi kasıyor, bacaklarım tir tir titriyor, içimi korku kaplıyor ve hiç bir giriş yaşayamıyordum. Tabi bu durum zamanla özgüvenimi zedelemeye başladı. Zaman geçtikçe eşimle yakın temastan da kaçmaya başladım çünkü ön sevişmenin ardı birleşme olmalıydı bana göre ve ben bunu başaramıyordum.. En büyük destekçim olan eşim “ zamanla aşacağız, neleri aşmadık bunu da aşacağız, üzülme “ dese de ben bunu başaramadığım için kendimi eksik görmekten hiç bir zaman vazgeçemiyordum. İnternette yaptığım araştırmalara göre “vajinismus” denen o hastalığın birebir maddeleriyle örtüşüyordu yaşadıklarım. Ancak emin olamıyordum kendimden. Acaba mı ? Acaba mı? diye kendime sorarken , Facebooktaki “gelinler toplandık” grubunda bir kişinin Nazife hocanın ismini vermesiyle tüm acabalarım son buldu:) Evet vajinismustum. “Arayıp aramasam mı? Aman atlatırım kendim ya, dur sakin ol kızım” derken bir cesaretle aradım.. Eğer o cumartesi günü sizi aramasaydım sanırım hiç bir zaman arayamazdım canım hocam:) Ve siz olmasaydınız ben kesinlikle kendi başıma bu hastalığı yenemezdim. Yanınıza ilk geldiğimde özgüvensiz oturuşumla, sizinle konuştuktan sonraki kararlılığım “ ben bunu yapacağım” inancım sizinde gözünüzden kaçmamıştı. Öğretmenken tekrar öğrenci olmuştum:)) Seanslardaki sakinliğiniz, güleryüzünüz, cesaretlendirici ses tonunuz ve verdiğiniz güvenle yaklaşık 7 günlük bir tedaviyle kurtuldummm:) çok mutluyum, çokçok mutluyum hocam. Eşim sizden için “ Allah Nazife doktordan razı olsun” diye içten dualar ediyor :)
Bana tekrardan aşık olan bir adamla mutlu bir evlilik geçiriyorsam bunun en büyük payı sizsiniz. Ve iyiki varsınız.. İyiki yolumuz bir yerlerde kesişme şansı bulmuş, iyiki kaderimde siz var olmuşsunuz:) 26 yaşında bir Tarih öğretmeni olarak ben kendi tarihimi kendim yazdım. Bu mektubu okuyan arkadaşım hiç üzülme sen de yazacaksın. Nazife hocanın elindeysen eğer bu hastalıktan kurtulmama gibi bir şansın yok:) Kadın kadının düşmanı derlerdi hep, vajinismusla ilgili yazılan destek mektuplarıyla anladım ki kadının bir çok dostu varmış. Umarım bende size birer dost olabilmişimdir. O kadar basit bir eylem ki başardığınızda siz de bizim gibi “ bu muymuş yaaaa” diyeceğinize emin olun:) Umarım ömrünüz uzun ve sağlıklı olur ve tüm kadın dostlarımın dertlerine derman olabilirsiniz:)
Tüm sabrınız için çoook teşekkürler.. Sizi seviyorum hocam, kaç sayısız kalbe dokundunuz bilmiyorum ama eşimin ve benim kalbinde çok değerli bir doktor olarak kalacaksınız..

Vajinismus Nida Ogretmen