Cinsel İlişkide Ağrı ve Kasılma

Vajinismus hastalığını yaşayan kadınlar ilk cinsel ilişki esnasında yıllardır koruduğu kızlık zarının yırtılması, kanaması ve kendi bedenindeki bir dokunun yırtılıp kanamasının sonucunda da ağrı duyacağı endişesiyle tam birleşme esnasında istemsizce bacaklarını kasıp, kendini geri çekme ve eşini itme gibi istemsiz tepkiler verir.  Cinsel ilişki esnasında kasılıp, kilitlenildiğini ve o şekilde hastaneye götürülme gibi şehir efsanelerinin duyulması da kadını bu ilk cinsel birleşme esnasındaki tedirginliğinin bir nedenidir.  
Toplumumuzda, okullarda bir cinsel eğitim olmadığı, evlenmeden önce cinsel danışmanlık hizmetleri verilmediği için kadınlarımızın çoğu kendi genital anatomisini tanımadan evlenmektedir. Cinselliğin kız çocukları için ayıp, günah, tabu gibi görünmesi nedeniyle kız çocukları cinsel organını yok sayarak büyümektedir.  Vajinismusun ana nedeni aslında kadının cinsellikle ve cinsel organıyla ilgili eksik ve yanlış bilgilerinin yarattığı korku, kaygı ve tedirginliktir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Melek Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

İlişkide kasılıp duvara çarpıyordum

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Zehra Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Çok kıymetli Sevgili Hocam
Hocam size sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Size ne kadar teşekkür etsem az.Allah sizden razı olsun ve gönlünüzden geçen ne kadar duanız varsa kabul olsun inşallah.Ben teşekkür mektuplarını okurken ağladığım günü dün gibi hatırlıyorum korkuyordum acaba bu kadar kolay olabilirmi bende yapabilecek miyim? ama telefonda size gelmeden beni tanımadan verdiğiniz sıcacık enerji ve dakikalarca anlattığınız gercek bilgilersayesinizde kapınıza gelebilirdim.11 aylık evliydim ve eşimle severek evlenm,evlenmiştik.En üzücü kısmıda ailemi iki yıl ikna etmeye çalıştım.Tüm üzüntü sıkıntılara rağmen evlenebilmiştik.Çok mutluyduk Nikah düğün ve ardında balayı işte büyük gün.Malesef vajinusmus gibi bir problem yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmemişti.Tatil bitti ve biz birlikte olamadık çok mutsuzdum inanamıyordum kendime eşimle evlenmek için 2 yıl savaş vermiştik ama birlikte olamadık .Düşünüyordum acaba balayından bu durumda dönen varmı diye tabiî ki eşimden başka kimse bilmiyordu .Söyleyemiyordum.Gün geçtikçe mutsuzluğum artıyor ve çok severek yaptığım mesleğimde bile kendimi başarısız hissettim işimden ayrıldım kendimi hayata karşı başarısız ve eksik hissediyordum eşimle çok basit konulardan tartışmamız olmaya başladı.Bir gün yine tartıştık eve gidesim bile yoktu.O gün eşim netten vajinusmusu araştırmış ve Nazife Hocam sitesinden okuyup videolar izlemiş.Beni kapıda karşıladığında buldum buldum bizim sorunumuz vajinusmus dedi .Hayretler içinde kaldım çünkü 2 gün önce bende Nazife Hanımla görüşmüştüm ama kendime bile itiraf edemezken eşime söyleyememiştim o gece bende Nazife Hanımla konuştuklarımı anlattım bunun tesadüf olmadığına inanarak Nazife Hanıma gittik o kırmızı koltukta bekleyişim heyecanım oradan kaçıp gidesim vardı.Eşimin sonsuz desteği olmasaydı o kapıdan içeri giremezdim daha kapıdan girer girmez Hocamın sıcacık gülümsemesi ve samimi ses tonu güven verdi o gün seanslara başlamaya karar verdim .Özellikle belirtmek istiyorum ki 1.seans sonunda dışarı çıktığımda kendime olan inancım gelmişti bu hayatta her şeyi başarabilirdim.Hayat renklenmişti tarifsiz mutluluk yaşadım çok şükür 4 seans sonunda birlikte olmuştuk bu bize evlilik yıldönümü hediyesiydi.Hocama geldiğimde 11 aylık evliydim ve tek isteğim 1 ay içinde bu problemi çözüp eşime en büyük hediyeyi vermekti çok şükür oldu 1 ay içerisinde 4 seansla problem çözüldü ve biz çok mutluyduk.Şimdi bunları size neden anlatıyorum yalnız değilsiniz ve doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isterim beni bu mektuplar Nazife Hocama getirdi eğer bende birinin hayatına dokunabilirsem çok mutlu olurum Hayatı ertelemeyin yaşayın sevin önce kendinize inanın ve Nazife Hocama güvenin çünkü o bize en büyük evlilik yıldönümü hediyesi verdi. Saygıyla Hocam sizi çok seviyorum ..

Zehra

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Bahar Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Vajinismus tedavisi hasta yorumları

Vajinismus Tedavisi Kocaeli - Bahar Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Değerli Nazife Hocama
Eşimle tanışmamız ve düğünümüz her şey çok güzel geçti çok mutluyduk … ta ki vajinusmus sorunum ile tanısana kadar ilk gecemize başaramadık ama o kadar üstünde durmadık ne de olsa yaparız dedik başarırız dedik bir gün, iki gün üç gün derken eşimi mutlu etmeyi başaramıyordum. ve bu durum canımı acıtıyordu eşimi çok seviyordum ve onu mutlu etmek en çok istediğim duyguydu. Her gece bu sorunumu dert edip Allah a dua ederdim. En sonunda Nazife Hocamı tanıdım. Yüce Rabbim karşıma hoamı çıkardı onun güzel yüreği sadeliği, güveni ve merhamet duygusu ile başaracağıma inandım şunu gerçekten söyleyebilirim ki Nazife Hocam tanıyan hep bir adım öndedir, başarının ilk adımı atmıştır. Hocam yüreğimize attığımız imza unutulmaz ki herkesin çocuk sözleri bizim içimizi kemiriyordu, ne diyeceğimizi bilemiyorduk. susuyorduk yutkunamıyorduk …Derdimizin devası ilk önce rabbimin sonra Nazife Hocamın desteğiyle oldu ben başaracağım dedim ve yola emin adımlar ile başladım eşimin desteği ve ve hocamın tedavi yöntemiyle başarının ilk adımını attım verdiği bütün ödevlere uydum ve günden güne yeniyordum ve başardım da şunu söylemeliyim ki korkmayın korkunun üstüne gidin ertelemeyin. Hakkınızı ödeyemem hocam kiminin yuvasını kurtardınız kimisinin hayır duasını aldınız. Şimdi bebek hayalleri kuruyoruz, ayımızın sonunu bekliyoruz. Rabbim herkese bu duyguyu nasip etsin. İyi ki varsınız hocam iyi ki tanımışım Rabbim yar ve yardımcınız olsun sizi çok seviyorum. En güzel imzamsınız, sevgi ve saygılarım ile.

Bahar

Vajinismus Tedavisi Kocaeli - İlknur Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Canım Nazife Hocamın karşısına oturduğum ilk tedavi görüşmesinde benimle aynı problemleri yaşayan bayanların mektuplarını okuduğunda hiç unutmam gözlerim dolmuştu tüylerim diken diken ve ben de teşekkür mektubunu yazacağımdan bir an olsun hiç bile hiç şüphe duymamıştım. Evet şimdi o satırları ben yazıyorum 14 yıllık evliliği süresince 1 kez bile ilişki yaşamamış suçluluk duygusu içinde kaybolmuş kadınlığını bir an bile hissedememiş kendine güvenini kaybetmiş hayalleri hep arım kalmış bir kadın. 14 yılda hiç mi çare aramadım 2 psıkolog 4 jinekologdan tedavi gördüm. Hiç bir tedavi başarıya ulaşmadı çünkü hiç biri bana kendi organımı Nazife Hocam kadar net detaylı anlatmadı Ben Nazife Hocamla tanışana kadar hiç ama hiç bir şey bilmiyormuşum ve bu bilmediklerimden dolayı korku tüm benliğimi kaplamış. Beynim oradan buradan duyduğum korku ve endişe vermekten başka bir işe yaramıyan çöp bilgilerle doluymuş. Tedaviye başladıktan sonra kendi organımla barıştım adeta neler başarabildiğimi bir bilsen. 14 yıl çok uzun bir süre ve ben artık pes etmişim kaç tane doktora gittim olmuyorsa deyip kabuğuma çekilmeye hayallerimden vazgeçmemeye mecbur kalmıştım ama bir gün ne olduysa internetten aramaya girdim ve Nazife Hocam çıktı karsıma şükürler olsun ki daha ilk telefon görüşmemizde bana o kadar iyi telkinlerde bulundu ki kendime olan güvenim geldi derler ya üstümden ölü toprağımı attım sanki ve bu iş sefer olacak dedim. Eşim bile bana takılır hep sen Nazife hocama ban güvendiğinden çok güveniyorsun diye ben de derim tabii ki onun yardımlarıyla neler başardık nereden nereye geldik. Sende şimdi Nazife hocam karşısında oturuyorsun ya emin ol sorunun %50 sini çözdün sen gerisini hiç mi hiç merak etme. Hiç şüphe duyma Nazife Hocam çok tecrübeli çok anlayışlı çok güven verici inatla sorunu nu çözmeye inan senden çok daha fazla istekli Geri kalanın nasıl çorap söküğü gibi geldiğine sen de benim gibi inanamayacaksın ve kadınlğının farkına varacaksın. Ben geçmiş yıllarım için artık üzülmüyorum önüme bakıyorum ve bebeğimi kucağıma alacağım günü iple çekiyorum. Bebek sahibi olma fikri benim için hayalden, üzüntüden, iç kırıklığından başka bir şey değildi ama şimdi her gün geelik testi yapıyorum nerdeyse o duyguyu sonuna kadar tatmak için içim kıpır kıpır kelebekler uçuyor karnımda. Hadi sıra sende

Vajinismus Tedavisi Bursa- Yelda Hanımın cinsel ilişkide kasılma ve ağrı hakkındaki yorumları

Merhaba Nazife Hanım, Şu mektubu yazabilmek için o kadar dua ettim ki anlatamam..
Acaba ben de bir gün o cümleleri kurabilecek miyim, acaba ben de başarabilecek miyim diye kendi kendimi yediğim o günler geride kaldı artık, çok şükür…
Açıkçası HİÇ AMA HİÇ inancım yoktu. Yapamayacağımı, korkularımı yenemeyeceğimi düşünüyordum. Çünkü vajinismus öyle bir şey ki insanın kendine olan inancını, güvenini yerle bir ediyor. Bütün günün bunu düşünmekle geçiyor, Allahım kabus gibi günler..
Sabah kalkıyorsun aklında başarabilecek miyim düşüncesi, gündüz yemek yerken, çalışırken, arkadaşlarınla sohbet ederken hep aynı şey, hep aynı sorular kafanda dönüp duruyor ‘neden ben yapamıyorum, diğerlerinin benden ne farkı var??
En çok da akşam olunca basan o telaş, ne yapsam da bu akşamı atlatsam endişesi; hepsi de o kadar tarifi imkansız duygular ki. Bir yanın denemek istiyor bir yanın ‘ya yine olmazsa’ diye denemeye bile korkuyor. Bir de kendini yarım, eksik hissetme duygusu var ki en fenası da o işte. Eşinden bir şey istemeye hakkın yokmuş gibi geliyor, evliliğinde bir yerin yokmuş gibi, sanki sadece yemek yapmak evi toparlamak için aynı evi paylaşıyormuşsunuz gibi.. Eşinin tek bir cümlesi bütün geceni hatta ertesi gününü hatta bir haftanı perişan edebilir: ‘’ne işe yarıyorsun ki zaten!’’ Kafana balyoz yemiş gibi olursun, nereye saklansam Allah’ım diye ağlar durursun, ama ağlamanın hiçbir faydası yok. Ben size gelmeye ilk karar verdiğimde eşim bana inanmadı, başaramayacağımı düşünüyordu; çünkü size gelene kadar 3 kadın doğum, 1 psikiyatriste gitmiş ve her seferinde doktorların yanından aynı dibe çöküşle ayrılmıştım. Her seferinde ağladım Nazife Hanım, eminim ki çok başarılı doktorlar ama hiçbiri sizin verdiğiniz o enerjiyi, o güveni, o samimiyeti veremedi, inanın. Ben size ilk geldiğim gün yanınızdan ayrıldığım zaman ‘bu sefer olacak’ dedim ilk defa. Kız kardeşlerimle annemle arkadaşlarımla telefonda konuşurken onlar bile fark ettiler; ilk defa böyle konuşuyorsun, inanıyoruz olacak dediler ve oldu. Sizin sayenizde başardım. Eşimin bana vermediği o inancı bana öylesine güzel verdiniz öylesine güzel işlediniz ki kelimeler yetmez anlatmaya. Bana önce kendin için başarman gerekiyor dediniz ben de öyle yaptım önce kendim için iyileştim, her cümlenizi her kelimenizi hafızama kazıdım. Sizin sözünüzü dinledim ve başardım artık çocuk hayalleri kurabiliyorum, artık akşam olacak diye korkmuyorum. Size ne kadar teşekkür etsem az gelir, sadece ben değil annem, kardeşlerim, yakınlarım hepsi ayrı ayrı dua ettiler size inanın, konu her geçtiğinde de size dualar hava uçuşuyor  Siz bana doktor seçiminin ne kadar önemli olduğunu gösterdiniz, milyon kere teşekkürler beni bu kabustan uyandırdığınız için.. İyi ki varsınız, iyi ki. Benimle aynı sorunu paylaşan canım arkadaşlarımla da her zaman konuşmaya onlarla tecrübelerimi paylaşmaya hazırım. Ben başardım onlarda başarabilirler, önce kendilerine inansınlar, farklı yollara başvurmuşlardır eminim ama eğer karşınızda bu yazdıklarımı duyuyorlarsa onlara söylemek istediğim bir şey var Nazife Hanım: Başardın arkadaşım.. Eğer buradaysan emin ol başardın, sakın korkma o kadar muhteşem bir doktorun karşısındasın ki başarmaman için hiçbir neden yok. Nazife Hanıma inan, ona güven, gerisi gelecek zaten, emin ol. Ve sakın vazgeçme, sakın. Olacak başaracaksın, kendini rahat bırak, kendini Nazife Hanımın tecrübesine bırak  Sonrası çorap söküğü zaten  Vajinismus kabusum sayenizde geride kaldı, size ve sabrınıza minnettarım, iyi ki varsınız. Biz hastalarınız sizi çoook seviyoruz  Daha yazmak ve söylemek istediğim o kadar çok şey var ki ama sizin de iyileştirmeniz gereken daha çok hastanız var. Size hayatınız boyunca bol şans ve başarı diliyorum, Sevgiyle kalın.. İmza Vajinismustan kurtulmayı başaran hastanız
Yelda

 Yelda